احتمال تعیین دستمزد سال ۹۸ كارگران تا ساعاتی دیگر

احتمال تعیین دستمزد سال ۹۸ كارگران تا ساعاتی دیگر

به گزارش آوا مسكن جلسه دستمزد سال ۹۸ كارگران در حالی با حضور وزیر كار برگزار شده كه برخی گمانه زنی ها از احتمال تعیین درصد افزایش دستمزد كارگران خبر می دهند.به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، دویست و هشتاد و یكمین نشست دستمزد شورای عالی كار از ساعاتی قبل با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و تمام نمایندگان كارگری و كارفرمایی در محل وزارت كار شروع شده است. الان بحث و گفتگو و مذاكرات مزدی میان دو گروه كارگری و كارفرمایی در جریان است هر چند كه هنوز به تصمیم واحدی درباره درصد افزایش دستمزد منتج نشده است.

در نخستین جلسه دستمزد شورای عالی كار، نمایندگان كارگری مواضع خویش را در مورد كاهش قدرت خرید كارگران و ضرورت ارتقای دستمزد به صورت شفاف اعلام و بر ضرورت جبران عقب افتادگی هزینه معیشت كارگران از اسفند سال قبل تابحال تاكید كردند؛ این در حالی بود كه نمایندگان كارفرمایی و دولت نظر خویش را درباره افزایش درصد مزد كارگران به جلسله بعدی كه الان در حال برگزاری است، موكول كردند.

پیش از این كمیته دستمزد شورای عالی كار در نشستی رقم هزینه معیشت خانوارهای كارگری را سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان اعلام نمود.

علیرغم آنكه نمایندگان كارگری معتقدند رقم دستمزد سال ۹۸ در نشست امروز قطعی و مشخص نخواهد شد، شاكرمی، معاون روابط كار وزارت كار اعلام نموده رقم حداقل مزد كارگران در نشست امروز شورای عالی كار باید نهایی شود.

در نخستین جلسه دستمزد شورای عالی كار مقرر شد تا با عنایت به فاصله دیدگاه های گروه كارگری و كارفرمایی در مورد درصد افزایش دستمزد، نشستهای جانبی مزد میان طرفین برگزار و در صورت تفاهم و رسیدن به نقطه اشتراك، نشست نهایی با حضور وزیر كار برگزار گردد.

با توجه به حضور وزیر كار، نمایندگان اقتصادی دولت و تمام نمایندگان گروه كارفرمایی و كارگری در نشست امروز و اظهارات معاون روابط كار كه از نهایی شدن دستمزد كارگران در این جلسه خبر داده، احتمال تعیین رقم دستمزد سال ۹۸ تا ساعاتی دیگر دور از انتظار نخواهد بود.

در صورت تعیین درصد افزایش دستمزد ۹۸، میزان افزایش سایر سطوح مزدی كارگران هم مشخص خواهد شد.

1397/12/21
23:21:27
5.0 / 5
4387
تگهای خبر: خرید , هزینه , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است