وزیر كار:

دستمزد متناسب با معیشت كارگران تصویب می شود

دستمزد متناسب با معیشت كارگران تصویب می شود

آوا مسكن: وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه فرایند تعیین حداقل دستمزد كارگران در شورای عالی كار صورت می پذیرد، اظهار داشت: دستور تامین منابع پرداخت عیدی و پاداش اختتام سال بازنشستگان فولاد صادر گردیده است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه برگزاری هفتمین جشنواره تعالی مدیریت تعاونی ها، درباره پرداخت عیدی بازنشستگان فولاد اظهار داشت: در جلسه روز گذشته كه در سازمان برنامه و بودجه داشتیم، دكتر نوبخت دستور تأمین منابع مورد نیاز برای این بخش را صادر كردند و پیش از رسیدن به موعد پرداخت دستمزد، منابع عیدی و پاداش بازنشستگان فولاد تأمین و پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره افزایش ۱۰ تا ۴۰ درصدی حداقل مزد كارگران كه مورد نظر نمایندگان مجلس است، اظهار داشت: تعیین حداقل مزد به عهده شورای عالی كار است و بقیه طبقات اختیارات قانونی شورای عالی كار نیست. نظام پرداخت مزد در دولت و سازمان امور استخدامی كشور از قانونمندی های جداگانه ای از تعیین حداقل مزد نظام متكی بر قانون كار تبعیت می كند و پس به لحاظ قانونی، فرایند تعیین حداقل دستمزد كارگران باید در شورای عالی كار دنبال شود.

شریعتمداری افزود: تابحال چندین جلسه در كمیته دستمزد شورای عالی كار برگزار شده و به نتایج خوبی رسیده كه امیدواریم در جلسات آتی شورای عالی كار بتوانیم به نتایج مطلوبی پیش از اختتام سال برسیم و رقم دستمزد را اعلام نماییم.

وزیر كار اشاره كرد: بدون تردید باید دقت كنیم كه فاصله بین سبد معیشت و میزان حداقل مزد متناسب باشد تا كارگران كشور ما كه ستون فقرات تولید هستند به یك زندگی عزتمندانه ادامه دهند.

وی اظهار داشت: كارفرمایان باز در این زمینه همكاری و اهتمام دارند و سعی كردیم بین مجموعه كارگران و كارفرمایان در یك تفاهم سه جانبه تفاهم برقرار نماییم و شاید در طلایی ترین روزهای همدلی و همدلی بین كارگران كارفرمایان هستیم.1397/12/14
14:39:21
5.0 / 5
4295
تگهای خبر: تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است