بورس ریزشی شد

بورس ریزشی شد

به گزارش آوا مسكن فعالان بورس تهران امروز شاهد افزایش عرضه ها نسبت به تقاضا بودند و در نهایت نماگر اصلی بورس با افت ۹۵۸ واحدی روبرو شد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، معاملات سهام شركت های معدنی، بانكی، پتروشیمی و برخی از پالایشی ها امروز بیشترین تأثیر را روی كلیت فضای معاملات بازار سهام داشتند. توسعه معادن و فلزات، گروه مپنا، بانك ملت و پتروشیمی پردیس چهار نمادی بودند كه بیشترین تأثیر را روی نوسانات شاخص های بازار سرمایه گذاشتند و نماگرهای بازار را به سمت پایین هدایت كردند.
در طرف مقابل پالایش نفت اصفهان، نفت بهران و پالایش نفت تبریز تلاش كردند شاخص ها را تقویت كنند؛ هر چند كه حضور این سه نماد به فضای كلی معاملات بازار سهام نچربید و در نهایت تمام شاخص ها به سمت پایین هدایت شدند.
تازه وارد بورس تهران هم امروز تأثیر افزاینده ای روی شاخص های بازار سرمایه داشت و توانست نسبت به قیمتی كه روز گذشته در بازار سهام كشف شده بود پنج درصد رشد قیمت داشته باشد.
در گروه محصولات شیمیایی بیشتر سهم ها با كاهش قیمت مواجه گشتند. البته برای خیلی از سهم ها این كاهش قیمت كمتر از یك درصد بود. در این گروه ارزش معاملات به نزدیكی ۲۳ میلیارد تومان رسید.
در گروه فرآورده های نفتی هم شاهد افت كمتر از ۱.۵ درصد بیشتر سهم ها بودیم و برخی از سهم ها همچون پالایش نفت اصفهان، نفت بهران و سرمایه گذاری صنعت نفت رشد قیمت را تجربه كردند.
تابلوی گروه بانك ها و مؤسسات اعتباری هم امروز یكدست قرمز بود و اغلب سهم ها از نیم درصد تا ۲.۵ درصد كاهش قیمت را تجربه كردند. ارزش معاملات این گروه به حدود ۳۷ میلیارد تومان رسید كه این مورد نشان داده است این گروه همچنان از پر معامله ترین گروه های بورسی است.
در گروه خودرو و ساخت قطعات هم اغلب سهم ها با كاهش قیمت روبرو شد و سهامداران كفه عرضه را سنگین كردند. در این گروه ارزش معاملات به ۲۲ میلیارد تومان رسید و در گروه فرآورده های نفتی ارزش معلاملات امروز ۱۹ میلیارد تومان را رد كرد.
همچنین این رقم برای فلزات اساسی به حدود ۱۸.۵ میلیارد تومان رسید. در نتیجه با احتساب ارزش معاملات در گروه بانك ها و محصولات شیمیایی مجموع این پنج گروه به حدود ۱۲۰ میلیارد تومان می رسد.
شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۹۵۸ واحد كاهش پیدا كرد و به رقم ۱۵۶ هزار و ۱۵۵ واحدی رسید. در عین حال شاخص كل هم وزن با ۲۳۲ واحد كاهش رقم ۲۹ هزار و ۴۶۰ واحدی را تجربه نمود.
شاخص آزاد شناور هم با افت ۱۲۳۸ واحدی مواجه گردید و شاخص بازار اول و بازار دوم هر كدام ۷۴۳ و ۱۷۳۲ واحد كاهش یافتند.
حجم معاملات بورس امروز رقم یك میلیارد سهم و اوراق مالی را رد كرد و تعداد معاملات این بازار به ۱۱۰ هزار و ۴۹۱ رسید.
آیفكس هم امروز با ۱۱.۱۲ واحد رشد مواجه گردید و به رقم ۱۹۳۷ رسید. ارزش معاملات این بازار به رقم ۴۲۴ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۶۱۴ میلیون سهم و اوراق مالی را رد كرد.1397/11/28
15:32:27
5.0 / 5
4150
تگهای خبر: تقویت , توسعه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است