كاهش 400هزار تومانی قیمت سكه تمام طرح قدیم

قیمت طلا و ارز در روز دوشنبه

قیمت طلا و ارز در روز دوشنبه

به گزارش آوا مسكن امروز با وجود افزایش ۱۳۸۵ تومانی قیمت هر گرم طلا، به غیر از سكه تمام طرح جدید و سكه یك گرمی، قیمت سایر سكه ها رو به كاهش بود. از آن سو بانك ها امروز نرخ خرید دلار را حدود ۴۵۰ تومان نسبت به روز گذشته افزایش دادند.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، قیمت سكه تمام بهار آزادی طرح جدید در لحظه بازار امروز (ساعت ۱۸) به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان (۴۰ هزار تومان بیشتر از دیروز) رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۶۵ هزار و ۸۹۷ تومان (۱۳۸۵ تومان بیشتر از دیروز) قیمت دارد.
امروز قیمت سكه طرح قدیم با قیمتی معادل چهارمیلیون و ۱۰۰ هزار تومان (۴۰۰ هزار تومان كمتر از دیروز) داد و ستد می شود. این در شرایطی است كه قیمت نیم سكه دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان (۲۰ هزار تومان بیشتر از دیروز)، ربع سكه یك میلیون و ۳۸۰ هزار تومان (بدون تغییر) و سكه گرمی ۷۵۵ هزار تومان (۵۰۰۰ تومان بیش تر از دیروز) است.
همینطور در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۱۲ دلار رسیده است.
نرخ خرید دلار بانكی ۴۵۰ تومان افزایش یافت
بانك مركزی از نیمه نخست سال جاری به بانك ها این مجوز را داد كه نسبت به خرید ارز از مردم اقدام نمایند، البته این نرخ در ابتدا بسیار پایین تر از قیمت بازار آزاد بود، اما به تدریج نرخ خرید ارز در بانك ها افزایش پیدا كرد، تا جایی كه در بعضی روزها از بازار آزاد هم بیشتر شد.
در همین راستا، بانك ها امروز (ساعت ۱۶) هر دلار آمریكا را ۱۱ هزار و ۲۳۳ تومان (۴۴۱ تومان بیشتر از دیروز) و هر یورو را ۱۲ هزار و ۸۵۵ تومان (۴۸۸ تومان بیش تز ار دیروز) از مردم می خریدند. هم چنین نرخ خرید پوند انگلیس در بانك ها ۱۴ هزار و ۸۵۵ تومان (۷۳۱ تومان بیش تر از دیروز) بوده است.
همینطور نرخ خرید هر دلار آمریكا در صرافی های بانك های دولتی تا ساعت ۱۶ امروز ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان (۵۸۰ تومان بالاتر از دیروز) و نرخ فروش آن ۱۱ هزار و ۶۵۰ تومان (۶۵۰ تومان بیشتر از دیروز) بوده است. این صرافی ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان (۴۵۰ تومان بالاتر از دیروز) خریده و ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان (۴۵۰ تومان بیش تر از دیروز) می فروختند.
علاوه بر این، شعب ارزی بانك های عامل ارز مسافرتی، در صورت تكمیل بودن مدارك مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای همسایه و مشترك المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر كشورها پرداخت می كنند كه نرخ این ارز بدون احتساب كارمزد ۱۳ هزار و ۳۶۵ تومان ( ۵۰۷ تومان بیش تر از دیروز) است كه با احتساب كارمزد بانك مركزی و بانك عامل به بیشتر از ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان (۵۰۰ تومان گران تر از دیروز) می رسد.1397/11/15
20:36:18
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: خرید , فروش , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است