مهر خبر می دهد؛

درخواست شركتهای ریلی از معاون وزیر راه برای افزایش كرایه حمل سوخت

درخواست شركتهای ریلی از معاون وزیر راه برای افزایش كرایه حمل سوخت

به گزارش آوا مسكن ۷ شركت حمل ریلی واگن های مخزندار در نامه ای به مدیرعامل راه آهن خواهان پیگیری افزایش كرایه حمل ریلی سوخت با استفاده از وزرای راه و نفت شدند.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، ۷ شركت حمل و نقل ریلی بار عضو انجمن صنفی شركت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته در نامه ای به سعید محمدزاده مدیرعامل شركت راه آهن خواهان افزایش كرایه حمل سوخت توسط واگن های باری مخزنی شدند.
در این نامه كه به امضای مدیران عامل شركت های ریلی باری و محمد رجبی رئیس هیئت مدیره این انجمن رسیده، آمده است: با عنایت به اینكه شركت های ریلی با بیشتر از ۴ هزار دستگاه واگن مخزن دار، كار جابه جایی سالانه ۳ میلیون تن سوخت را بر عهده دارند و بزرگترین شركت مشتری خدمات حمل ریلی سوخت با عنایت به اتصال چشمه های بار و پایانه های بندری به شبكه ریلی، شركت پخش فرآورده های نفتی ایران به حساب می آید.
شركت های ریلی در ادامه این نامه با اشاره به اینكه آخرین قرارداد امضا شده میان شركت های ریلی و شركت پخش فرآورده های نفتی برای تعیین كرایه حمل ریلی سوخت به ۱ تیرماه سال ۱۳۹۴ برمی گردد، اعلام نموده اند: نه تنها از آن زمان تا كنون كرایه حمل سوخت بیشتر نشده، بلكه در بعضی مسیرها مانند بندرعباس ـ زاهدان كمتر هم شده است اما در مقابل حق دسترسی به ریل هر ساله افزایش داشته و عملا سود شركت های ریلی از حمل سوخت امسال نسبت به سال ۹۴ از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد كاهش داشته است.
این شركت های عضو انجمن صنفی شركت های حمل و نقل ریلی همینطور در این نامه از مدیرعامل شركت راه آهن بابت افزایش ۶۰ درصدی كرایه لكوموتیو امسال نسبت به سال ۹۴ هم ابراز گلایه مندی و اعلام نموده اند شركت های عضو گروه واگن های مخزندار در اداره بنگاه اقتصادی خود ناتوان هستند.
به گفته شركت های ریلی، شركت پخش فرآورده های نفتی با افزایش كرایه حمل سوخت موافقند اما اجرای آنرا منوط به موافقت و تأمین اعتبار سازمان برنامه و بودجه دانسته است.
امضاكنندگان این نامه از مدیرعامل شركت راه آهن خواسته اند تا با استفاده از وزاری نفت و راه و شهرسازی پیگیر تأمین اعتبار جهت افزایش كرایه حمل ریلی مواد سوختی شود.1397/11/09
18:20:19
5.0 / 5
4353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است