كردستان از لحاظ شاخص كیفی اینترنت جزو هفت استان اول كشور است

كردستان از لحاظ شاخص كیفی اینترنت جزو هفت استان اول كشور است

به گزارش آوا مسكن مدیر مخابرات منطقه كردستان اظهار داشت: این استان از لحاظ شاخص كیفی اینترنت (دیتا) جزو هفت استان اول كشور است و تا آخر امسال هم این میزان ارتقا خواهد یافت.


آزاد حكمت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: شاخص دیتا در كردستان در بدترین حالت هم در ناحیه سبز قرار داشته و جزو استان های برتر كشور به حساب می آید.
وی افزود: ارزیابی كلی دیتا بر اساس چهار شاخص صورت می گیرد كه یكی از این موارد سرعت است و این شاخص ها هر هفته در استان مورد بررسی قرار می گیرد.
مدیر مخابرات منطقه كردستان به گله مندی بعضی از مشتركان نسبت به پایین بودن سرعت اینترنت در بعضی مناطق اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به اینكه دیتا بر روی سیم مسی انتقال داده می شود، هرچه مسافت ها دورتر باشد، كیفیت اینترنت هم افت پیدا می كند؛ ضمن اینكه سیم كشی نامناسب داخل ساختمان هم در افت كیفیت و سرعت اینترنت بسیار موثر است.
حكمت با اشاره به اینكه این استان دارای شاخص های مناسبی در حوزه تلفن ثابت، اینترنت، فیبر نوری و دیتا است، اضافه كرد: امسال تابحال بیشتر از هفت هزار پورت اینترنت پرسرعت در استان واگذار شده است.
در حال حاضر حدود 580 هزار مشترك تلفن ثابت تحت پوشش خدمات شركت مخابرات كردستان بوده و 97 درصد جمعیت این استان از خدمات همراه اول بهره مند هستند.
7355/6108


1397/09/30
13:25:58
5.0 / 5
4363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است