معاون رئیس جمهوری:

مشاغل زیادی در كنار خط ریلی رشت احداث میگردد

مشاغل زیادی در كنار خط ریلی رشت احداث میگردد

آوا مسكن: رشت - معاون رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح آزمایشی راه آهن قزوین - رشت اظهار داشت: مشاغل زیادی در كنار این خط ریلی احداث میگردد كه باید از ظرفیت آن استفاده نمائیم.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در حاشیه افتتاح آزمایشی قطار قزوین به رشت در جمع خبرنگاران اضافه كرد: امروز یك روز تاریخی برای مردم گیلان است كه بعنوان خاطره ای در اذهان می ماند چراكه مطالبه ای كه سال ها در انتظار تحقق آن بودند، وقوع یافت و گیلان به شبكه راه آهن سراسری كشور اتصال پیدا كرد و بزودی به شبكه جهانی باز متصل میگردد.
وی با یادآوری افتتاح آزمایشی این خط ریلی طی امروز و بهره برداری رسمی با حضور رئیس جمهوری در آینده ای نزدیك افزود: دكتر روحانی تاكید داشت كه این كار زودتر به سرانجام برسد و گیلانی ها و سایر هموطنان بتوانند از آن استفاده كنند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: كار ما با اتمام قطعه قزوین به رشت اخیرا شروع شده و الان در راه رشت به سمت انزلی، به دو شاخه تبدیل میگردد كه شاخه ای از آن به بندر انزلی و همین طور بندر كاسپین در منطقه آزاد انزلی می رود تا بتوانیم حمل و نقل دریایی را به صورت ریلی هم انجام دهیم.
نوبخت با تصریح اینكه قطعه بعدی به جهت اینكه كشورهای همسایه هم بتوانند از این راه آهن استفاده كنند باید به آستارا مرتبط شود، اظهار داشت: همه اعتبارات این بخش تحقق یافته و مشاوران نظرات خودرا در ارتباط با اتصال راه آهن رشت به آستارا نمایش داده اند.
وی افزود: در تلاش هستیم زمان افتتاح رسمی راه آهن قزوین - رشت، كار اتصال این خط ریلی از رشت به آستارا آغاز شود چراكه بدون تردید فعال شدن این خط ریلی و مزیت های جانبی آن، زمینه ساز مسافرت هم وطنان به گیلان با استفاده از قطار و دوری از مشكلات ناشی از سفرهای جاده ای خواهد بود.
معاون رئیس جمهوری در خاتمه سخنانش اظهار داشت: به صورت حتم، سوژه گردشگری رونق یافته و باز شغل هایی گوناگون در كنار این طرح بوجود می آید.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا قطار قزوین - رشت كه امروز به صورت آزمایشی افتتاح شد، تا حدود دو ماه دیگر با حضور رئیس جمهوری به طور رسمی افتتاح میگردد.
برای ساخت این خط آهن از سال 84، هزار و 850 میلیارد تومان هزینه شد.
خط آهن قزوین - رشت كه 164 كیلومتر طول دارد، در قالب هشت قطعه تولید شده و از ایستگاه سیاه چشمه به سمت رشت جدا شده است. این مسیر ریلی، از ایستگاه سیاه چشمه تا ابتدای ایستگاه كوهین به طول 30 كیلومتر یك خطه، از ایستگاه كوهین تا ایستگاه لوشان به طول 40 كیلومتر دو خطه و از ایستگاه لوشان تا انتهای مسیر یك خطه است.
حداكثر سرعت قطارهای باری این خط آهن 120 كیلومتر و قطارهای مسافربری 160 كیلومتر در ساعت خواهد بود.
ظرفیت حمل مسافر خط آهن قزوین - رشت سالانه سه میلیون و 381 هزار نفر و ظرفیت حمل بار آن 9 میلیون و 867 هزار تن است.
در راه اندازی این خط آهن 53 دستگاه تونل به طول 22 كیلومتر، 62 دستگاه پل خاص به طول 9 كیلومتر و پنج ایستگاه در كوهین، لوشان، منجیل، رستم اباد، امام زاده هاشم و رشت تولید شده است.
برای ساخت خط آهن قزوین - رشت 14 میلیون متر مكعب خاكریزی، 18 میلیون متر مكعب خاكبرداری و یك و نیم میلیون متر مكعب بتن ریزی شده است.
7471/2007


1397/09/01
20:26:02
5.0 / 5
4411
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است