معاون بنیاد مسكن به مهر خبر داد؛

واگذاری اراضی مسكن استیجاری در ۴ استان، انتشار فراخوان ساخت وساز

واگذاری اراضی مسكن استیجاری در ۴ استان، انتشار فراخوان ساخت وساز

آوا مسكن: معاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: منابع مالی اجرای طرح مسكن اجتماعی هنوز تخصیص داده نشده وسازمان برنامه و بودجه قول تأمین آن تا آخر سال را داده است.جواد حق شناس در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد اظهارات وزیر راه و شهرسازی در خصوص واگذاری بخشی از واحدهای مسكن مهر بدون متقاضی به خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی بعنوان بخشی از مسكن اجتماعی اظهار داشت: واگذاری مسكن مهر به اقشار صدمه پذیر جدای از طرح مسكن اجتماعی است در همین راستا با كمیته امداد(ره) و سازمان بهزیستی توافق كردیم تا واحدهای بدون متقاضی كه مناسب این خانواده ها باشد را در اختیار آنها قرار دهیم.
وی افزود: بنیاد مسكن هم در همین راستا مقرر است تعدادی از واحدهای بدون متقاضی مسكن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را به خانواده های تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد امام (ره) واگذار كند. بدین منظور لیست واحدهای آماده واگذاری را به این دو نهاد حمایتی عرضه كرده ایم تا واحدهای مناسب این خانوارها را انتخاب و واگذار كند اما هنوز تعداد واحدهایی كه در این طرح آماده واگذاری هستند و هم لیست خانواده های تحت حمایت این دو نهاد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نهایی نشده است.
معاون مسكن شهری بنیاد مسكن در مورد اجرای طرح مسكن اجتماعی تصریح كرد: از ابتدای نیمه دوم امسال، در ۴ استان زمین آماده واگذاری، قطعی شده اما هنوز واگذاری آنها نهایی نشده است، بعد از انجام تشریفات اداری واگذاری زمین ها، ساخت مسكن اجاره ای بر روی اراضی دولتی با مشاركت بخش خصوصی آغاز خواهد شد.
به گفته حق شناس، سازمان ملی زمین و مسكن هم در حال انجام فرایندهای اداری واگذاری این اراضی به بنیاد مسكن می باشد و بزودی فراخوان اجرای ساخت و ساز منتشر خواهد شد تا علاقه مندان به سرمایه گذاری در ساخت مسكن اجاره ای، زمین را دریافت كرده و مبادرت به ساخت و ساز كنند.
این مقام مسئول در بنیاد مسكن خاطرنشان كرد: علاوه بر تخصیص اراضی در این چهار استان، در چند استان دیگر هم فرایندهای بازدید زمین های مورد نظر و انجام امور اداری واگذاری این زمین ها در حال انجام می باشد.
حق شناس افزود: طرح مسكن اجتماعی ۶ زیرطرح دیگر دارد كه شامل پرداخت كمك رهن، كمك اجاره، تسهیلات خرید مسكن، تسهیلات ساخت مسكن و... می گردد كه هنوز منابع مالی مورد نیاز این ۶ زیرطرح تخصیص داده نشده است. البته سازمان برنامه و بودجه قول داده است كه تا آخر سال بودجه را تخصیص دهد.

1397/08/08
13:46:12
5.0 / 5
4327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است