مقام مسئول در وزارت راه:

سطوح بنادر بتنی می شود، تولید لیسانس مدیریت بندر در دانشگاه تهران

سطوح بنادر بتنی می شود، تولید لیسانس مدیریت بندر در دانشگاه تهران

آوا مسكن: رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی اظهار داشت: اجرای رویه های بتنی در لنگرگاه ها و بنادر كشور می تواند در افزایش عمر مفید بنادر مؤثر باشد.به گزارش آوا مسكن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد شكرچی زاده در بیان آخرین اقدامات آن مركز در همكاری با فرودگاه ها و همینطور بنادر كشور اضافه كرد: آنچه در دستوركار داریم استفاده از رویه های بتنی است. یكی از مهمترین پروژه هایی كه در این راستا در فرودگاه های كشور انجام دادیم بهره برداری از باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد با رویه بتنی بود كه به تازگی به بهره برداری رسید.
رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی با اشاره به اینكه راه اندازی باند بتنی ۲۹ فرودگاه مهرآباد در ۴۲۰۰ متر طول و به عرض ۶۰ متر اقدامی مؤثر برای افزایش عمر مفید سطوج پروازی است و این تجربه می تواند در ساخت سایر راه ها هم مورد استفاده قرار گیرد اظهار داشت: عمر مفید رویه های بتنی ۵ برابر رویه های آسفالتی دوام و استقامت دارد و به همین جهت هم استفاده از رویه های بتنی از ابتدای دولت یازدهم موردتوجه قرار گرفت.
این مقام مسئول همینطور استفاده از رویه های بتنی را به غیر از باند ۲۹ فرودگاه مهرآباد در فرودگاه امام خمینی، آزادراه اصفهان-شیراز و آزادراه شمال مورد استفاده برشمرد.
شكرچی زاده با اشاره به اینكه در همه پروژه ها مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی نقش نظارتی خویش را ایفا می كند اضافه كرد: استفاده از رویه های بتنی در بنادر كشور را در لنگرگاه ها و مكان هایی كه محل تردد وسایط نقلیه سنگین هست هم قابل اجراست.
وی تصریح كرد: با سازمان بنادر و دریانوردی كاری را به صورت مشترك برای ارتقای كیفیت بتن شروع كرده ایم و اجرای این شیوه می تواند در افزایش عمر مفید بنادر بخصوص مكان هایی از بنادر كه رویه بتنی دارند مؤثر بیفتد.
این مقام مسئول همینطور از دیگر اقدامات مشترك در حوزه بنادر را آموزش نیروی متخصص مدیریت بندر عنوان نمود و افزود: برنامه ریزی جهت راه اندازی دوره كارشناسی مدیریت بندر را با همكاری دانشگاه تهران در دستور كار داریم كه امیدواریم نیروی تخصصی را در آینده در این حوزه تخصصی آموزش دهیم و بتوانیم این نیروی متخصص را برای انجام امور مدیریت بندر به جامعه تحویل دهیم.

1397/07/30
12:14:42
5.0 / 5
4555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است