معاون سازمان برنامه و بودجه:

داده های آماری كشور تا آخر سال به 2 پتابایت می رسد

داده های آماری كشور تا آخر سال به 2 پتابایت می رسد

آوا مسكن: سمنان- معاون سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان نقشه برداری كشور اظهار داشت: پیش بینی می گردد تا آخر سال 97 داده های آماری كشور به 2 پتابایت افزایش پیدا كند.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، مسعود شفیعی روز شنبه در همایش آمار و برنامه ریزی استان سمنان در سالن همایش های دانشگاه دامغان اظهار داشت: پیش بینی می گردد تا آخر سال 97 داده های آماری كشور به 2 پتابایت افزایش می یابد كه نگهداری این میزان حجم آمار نیازمند توجه ویژه است.
هر پتابایت(PB) برابر با یكهزار ترابایت است.
رئیس سازمان نقشه برداری كشور افزود: عكسبرداری هوایی همچون اقدامات مهم و كلیدی در كشور است كه به ازای هر پرواز و عكسبرداری آماری، 2 ترابایت اطلاعات جمع آوری می گردد.
شفیعی خاطرنشان كرد: برای تشكیل زندگی آرام و ادامه آن همواره به آمار و اطلاعات نیاز داریم تا بتوانیم زندگی نماییم و در معرض مخاطرات قرار نگیریم.
وی افزود: امروز فرهنگ استفاده از آمار و اطلاعات باید در كشور نهادینه شود و این فرهنگ در همه سطوح جامعه در دستگاه های اجرایی، تخصصی و عمومی به كار گیری شود.
معاون سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: كسب اطلاعات هواشناسی، وضعیت جغرافیایی و اطلاعات ترافیكی همچون اطلاعاتی است كه همواره در زندگی فردی به آن احتیاج داریم.
وی اضافه كرد: استفاده از آمار و اطلاعات در جامعه ما بسیار كمرنگ است و زمانی موفق خواهیم بود كه بتوانیم فرهنگ آمار را در زندگی تك تك شهروندان به كار بگیریم.
به گفته شفیعی، انسان با شناخت از شرایط می توان اولویت ها را شناسایی كند و در راه دستیابی به اهداف خود، مسیر صحیح را انتخاب نماید.
وی افزود: كارشناسان برنامه ریزی كشور با عنایت به اطلاعات آماری، همواره بهترین و كوتاه ترین مسیر دست یابی به هدف را مشخص می كنند تا هر چه بیشتر از اتلاف انرژی، وقت و سرمایه جلوگیری شود.
رئیس سازمان نقشه برداری كشور اظهار داشت: آمار و اطلاعات یكی از مهم ترین و اصلی ترین عوامل اثرگذار برای برنامه ریزی است.
در این همایش مدیران كل دستگاه های اجرایی استان سمنان عملكرد آماری حوزه خویش را ارائه كردند.
در حال حاضر بیشتر از پنج هزار و 400 دانشجو در 65 رشته و گرایش در دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می كنند، این دانشگاه دارای ۱62 عضو هیات علمی، هشت دانشكده، ۵۸ آزمایشگاه، ۱۸ كارگاه، سه سایت، یك خانه ریاضی و یك آزمایشگاه زبان است.
9856/6103


1397/07/28
19:01:47
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است