رئیس شورای تهران:

توسعه خطوط ریلی تنها راهكار ترافیك پایتخت است

توسعه خطوط ریلی تنها راهكار ترافیك پایتخت است

آوا مسكن: تهران – رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: توسعه خطوط ریلی و مسیرهای مترو تنها راهكار حل معضل ترافیك این شهر با كمترین هزینه و سریعترین زمان دسترسی است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، محسن هاشمی روز پنجشنبه در همایش تبیین سند توسعه استان تهران اضافه كرد: بخش عمده ای از مشكل ترافیك پایتخت مربوط به ترددهایی است كه از شهرهای همجوار انجام می گردد.
وی به نظر مشاوران فرانسوی درمورد راهكارهای مدیریت ترافیك شهر تهران اشاره و تصریح كرد: توسعه خطوط ریلی و پوشش شهرهای همجوار آسانترین، ارزانترین و به صرفه ترین راهكار در این زمینه به شمار می آید.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه هزینه توسعه خطوط ریلی مترو از محل صرفه جویی در مصرف انرژی و كاهش آلودگی تامین می شود، اظهار داشت: بهره گیری از این شیوه حمل و نقل، علاوه بر آنكه باعث تردد سریع مردم می گردد با هزینه اندك توسعه عدالت اجتماعی را هم رقم می زند.
هاشمی افزود: به واقع اگر معضل حمل و نقل تهران با 41 شهر اطراف رسیدگی نشود مشكل خطرناكی برای امنیت بوجود می آورد و باید برای این جمعیت 17 درصدی كشور فكر اساسی كرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: سالانه نزدیك یك میلیارد سفر در مترو تهران ثبت می گردد كه اگر به ازای هر سفر فقط 10 سنت در مصرف سوخت صرفه جویی شود سالانه 100 میلیون دلار صرفه جویی برای كشور به دنبال دارد.
وی اضافه كرد: مترو تهران با دریافت تسهیلات بانكی راه اندازی شده و تابحال هم دولت رقمی از سهم خویش را در این زمینه نپرداخته است.
هاشمی با اشاره به اینكه مدیریت شهری در حال تدوین برنامه سوم شهر است و به حتم باید به گونه ای برنامه ریزی كرد كه برنامه های استان هم در سند توسعه شهر لحاظ شود، یادآورشد: برنامه سوم شهر علاوه بر تهران باید شهرهای هجوار را هم دربرآوردهای خود در نظر بگیرد.
وی تصریح كرد: در تدوین سند توسعه سوم شهر تهران باید علاوه بر اسناد بالادستی، طرح های جامع شهر، بازآفرینی بافت های فرسوده و تولید زیرساخت های آموزشی و بهداشتی هم مدنظر قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: برای ساخت مدارس و رفع كمبود آموزشی شهرداری حاضر به عرضه زمین و كمك به بازسازی مدارس فرسوده است.
وی اضافه كرد: برای راه اندازی كلانتری و تامین امنیت هم، شهرداری حاضر به همراهی با پلیس و دیگر نهادهاست.
هاشمی تصریح كرد: تهران دچار مشكل كمبود تخت بیمارستانی نیست، بلكه خدمات بیمارستان های خصوصی گران است و بیماران رجوع كننده از سایر نقاط كشور، گاه قادر به پرداخت هزینه آنها نیستند از همین رو به مراكز درمانی دولتی رجوع می كنند و این باعث ازدحام می گردد.
وی یكی از اشكالات بیماران رجوع كننده از دیگر نقاط كشور را نبود فضای لازم برای اسكان همراهان خواند و تصریح كرد: باید با كمك نیكوكاران مكان مناسبی برای همراهان بیماران در بیمارستان ها راه اندازی كرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بازسازی و اصلاح بافت فرسوده را از نكات مورد تاكید رئیس جمهوری برشمرد و خواهان اصلاح نگرش نسبت به بازآفرینی شهر در این بافت ها شد.
وی موانع موجود در بازآفرینی شهر تهران را مربوط به مسائل طرح تفصیلی و تاكیدات میراث فرهنگی اعلام نمود.
هاشمی به مبحث رفع و كاهش صدمه های اجتماعی در شهر تهران اشاره نمود و لازمه هر نوع برنامه ریزی موثر در این زمینه را در نظر گرفتن مسائل شهرهای همجوار برشمرد.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا در این همایش سند توسعه استان تهران برپایه اسناد بالادستی و طرح آمایش سرزمین كه طی دو سال قبل تدوین شده، بررسی و تشریح شد.
تهرام/3001/ 1008


1397/07/26
16:42:47
5.0 / 5
4179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است