12 شهرك صنعتی كردستان از نعمت گاز بهره مند هستند

12 شهرك صنعتی كردستان از نعمت گاز بهره مند هستند

آوا مسكن: سنندج - مدیرعامل شركت گاز كردستان اظهار داشت: 12 شهرك صنعتی با 2 هزار و 34 واحد صنعتی كوچك و بزرگ در مناطق مختلف این استان از نعمت گاز برخوردار می باشند.


احمد فعله گری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: حدود 600 مورد از این واحدهای صنعتی را مرغداری ها تشكیل می دهند اما تلاش شركت گاز برای گازدار كردن تمام بخش های صنعت استان است.
وی با اشاره به اینكه 425 واحد صنعتی فاقد گاز در كردستان شناسایی شده كه برپایه مصوبه شورای اقتصاد شرایط گازرسانی برای آنان مهیا است، اضافه كرد: از این تعداد 155 واحد صنعتی در سال 96 از نعمت گاز بهره مند شدند.
مدیرعامل شركت گاز كردستان خاطرنشان كرد: با گازدار شدن این تعداد واحد صنعتی، در مصرف 23 میلیون و 800 هزار لیتر سوخت های مایع صرفه جویی شد.
فعله گری تعداد واحد صنعتی فاقد گاز طبیعی در استان را 270 مورد عنوان نمود و اظهار داشت: برنامه ریزی برای گازدار شدن 154 واحد امسال انجام شده كه تا آخر امسال تعداد صنایع بهره مند از طرح مصوبه شورای اقتصاد به 309 واحد می رسد.
وی تصریح كرد: با اتمام طرح های گازرسانی به صنایع استان طبق مصوبه شورای اقتصاد، سالانه در مصرف 43 میلیون لیتر سوخت های مایع صرفه جویی می گردد كه برای حفاظت محیط زیست بسیار مفید است.
مدیرعامل شركت گاز كردستان، گسترش شبكه های گاز در سطح استان را بعنوان یكی از مهمترین اهداف استراتژیك این شركت عنوان نمود و تصریح كرد: یكی از دغدغه های همیشگی صنایع، تامین پایدار سوخت است كه با گازدار شدن واحدهای صنعتی این مشكل رفع می گردد.
فعله گری افزود: با گسترش شبكه های گازرسانی در سطح استان بستر سازی مناسبی برای تامین سوخت مطمئن، پایدار و مداوم صنایع فراهم شده و امكان استفاده از شبكه های گازرسانی در هر نقطه ای از استان میسر است.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، شركت گاز كردستان 497 هزار و 504 مشترك در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی دارد و 99، 9 درصد جمعیت شهری و حدود 85 درصد جمعیت روستایی این استان زیر پوشش شبكه گاز هستند.
7355/9102


1397/05/19
22:42:18
5.0 / 5
4661
تگهای خبر: شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است