رئیس كمیسیون عمران مجلس خبرداد؛

پیشنهاد تولید سامانه تعیین قیمت مسكن، تسهیلات ساخت جاذبه ندارد

پیشنهاد تولید سامانه تعیین قیمت مسكن، تسهیلات ساخت جاذبه ندارد

آوا مسكن: رئیس كمیسیون عمران مجلس، با تاكید بر اینكه تسهیلات اعطایی در حوزه ساخت مسكن جاذبه كافی برای متقاضیان ندارد، اظهار داشت: غفلت از نیاز داخل به مسكن حباب قیمت ها در این بخش را بزرگ تر كرده است.به گزارش آوا مسكن به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی، با اشاره به آمارهای اخیر انتشار یافته در مورد كاهش ۵۰ درصدی تولید مسكن در كشور، اظهار داشت: در كشور سالانه ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار واحد مسكونی وجود دارد اما این عدد به كمتر از ۴۰۰ هزار واحد رسیده است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینكه غفلت از نیاز داخل به مسكن حباب قیمت ها در این بخش را بزرگ تر كرده است، اضافه كرد: سرمایه گذاری در حوزه مسكن با هدف افزایش ساخت و سازها باید از جانب دولت با عرضه مشوق های لازم پیگیری شود.
رضایی با تاكید بر اینكه تسهیلات اعطایی در حوزه ساخت مسكن جاذبه كافی برای متقاضیان ندارد، خاطرنشان كرد: عرضه وام ارزان، كاهش نرخ سود تسهیلات و بازپرداخت مطابق با درآمد مردم همچون شاخصه هایی است كه به ایجاد انگیزه برای تولید مسكن بیشتر در كشور منجر می گردد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، همینطور از تلاش مجلس برای ضابطه مند كردن قیمت مسكن اطلاع داد و اظهار داشت: در این راستا پیشنهاد تولید سامانه تعیین قیمت مسكن عرضه شده و در حال بررسی سازوكارهای مورد نیاز آن هستیم.
رضایی با اشاره به اینكه باید دست سواستفاده كنندگان در تعیین نرخ مسكن و اجاره بها بسته شود، اضافه كرد: امید است در تعامل با وزارت راه و شهرسازی بتوانیم اثرگذاری این سامانه را در قیمت مسكن و اجاره بها مشاهده نماییم.
رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاكید بر اینكه نشست های تخصصی برای بررسی كم و كیف سامانه مذكور در كمیسیون عمران مجلس با حضور مسئولان مربوطه برگزار می شود، خاطرنشان كرد: مرتبط با این سامانه از مركز پژوهش های مجلس هم خواسته شده نظرات تخصصی و كارشناسانه خویش را به مجلس ارائه كند.

1397/03/19
14:29:52
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: تولید , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است