حضور هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و چهارمین اجلاس یاتا

حضور هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و چهارمین اجلاس یاتا

آوا مسكن: در هفتاد و چهارمین اجلاس یاتا، شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ˮهماˮ بعنوان تائید كننده Seconder تغییرات آرتیكل یاتا انتخاب گردید.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، هفتاد و چهارمین اجلاس یاتا كه برای سومین بار به میزبانی شركت هواپیمایی كوانتاس در سیدنی استرالیا برگزار گردید شاهد حضور نمایندگان و مدیران عامل ایرلاین های مطرح دنیا و شركت های هواپیماسازی بود.
در اجلاس هفتاد و چهارم در كنار شركت كوانتاس، خیلی از كارخانجات سازنده هواپیما همچون بوئینگ و ایرباس و خیلی از تولید كنندگان موتور مثل جنرال الكتریك و CFM و حتی مراكز تعمیراتی موتور مثل MTU به صورت مجزا اسپانسر بخش هایی از مراسم بودند.
از كشور ایران صرفا شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" شركت كرده بود كه بعنوان تائید كننده Seconder تغییرات آرتیكل یاتا انتخاب گردید و در جلسه تصمیم گیری، تغییرات را تائید نمود. این تغییرات در مورد عضویت دبیركل یاتا در شورای حكام و ادغام دو كمیته اصلی یاتا بود.
دكتر فرزانه شرفبافی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل "هما" در اولین روز این اجلاس با شركت در یك مصاحبه ویدیویی درمورد اهمیت آموزش در شركت های هوایی و لزوم توجه به آموزش های تخصصی و سازمانی توامان شركت نمود كه در سایت یاتا انتشار خواهد یافت.
"هما" در دومین روز اجلاس در همایش WATS شركت نمود. بنا بر گزارش ارسالی، در نشست بامداد كه در مورد چهار مبحث كلیدی صنعت و آخرین وضعیت آنها بررسی و تبادل نظر صورت گرفت. یكی از موضوعات مطروحه، لزوم توجه به برابری_جنسیتی در صنعت حمل و نقل هوایی بود كه مشخص شد از ۲۶۰ ایرلاین عضو یاتا، صرفا ۱۵ مدیر عامل خانم هستند. در این خصوص حضور بانوی مدیرعامل "هما"، از نكات قابل توجه برای ایران و خاور میانه به شمار آمد.
مدیرعامل هما در حاشیه این اجلاس، در جلسات متعددی با دست اندركاران صنعت هوایی شركت كرد.
در جلساتی با BOC و برخی از شركت های اجاره دهنده هواپیمابر حمایت قریب به اتفاق بزرگان صنعت از "هما" برای توسعه فعالیت هایش تاكید گردید.
همچنان در جلساتی با مدیران عامل شركت های هواپیمایی بزرگ دنیا بخصوص ملاقات با اكبر الباكر، مدیرعامل قطر ایرویز، به مبحث هندلینگ پروازهای قطر در ایران اشاره شد.
الباكر طی این اجلاس بعنوان رئیس شورای حكام یاتا انتخاب و به مدت یك سال منصوب گردید.
مدیرعامل هما همینطور طی جلسه بسیار مهم و ویژه ای با دبیر كل یاتا، به بررسی موضوعات متعددی در مورد "هما" پرداخت. دكتر شرفبافی در این دیدار ضمن اشاره بر نقش اثرگذار یاتا، بر ضرورت حمایت این سازمان از "هما" در برابر تصمیمات اخیر ترامپ، بعنوان یك سازمان بین المللی تاكید نمود.
یادآور می گردد مواضع شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در مورد «ایمنی، امنیت و پایداری در صنعت» برای مدیران ارشد یاتا كاملا روشن و مورد پذیرش است، لیكن این شركت ها برای توسعه همكاری ها و پشتیبانی از "هما" از منظر ایمنی پروازها و حفظ بشردوستی، نیازمند بررسی بیشتر و پیدا كردن راهكارهایی هستند كه مورد تحریم امریكا قرار نگیرند.
بنابر این گزارش، بر مبنای درخواست كره جنوبی و تصویب اعضای یاتا، اجلاس هفتاد و پنجم در شهر سئول برگزار می شود.

1397/03/17
20:20:51
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: توسعه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است