59 آسانسور دارای نقص در خراسان جنوبی شناسایی شد

59 آسانسور دارای نقص در خراسان جنوبی شناسایی شد

آوا مسكن: بیرجند - مدیركل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی اظهار داشت: سال گذشته یكهزار و 470 مورد بازرسی از آسانسورهای عمومی و دولتی استان انجام و 59 مورد دارای نقص فنی و خراب تشخیص داده شد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا محمدرضا مروی مقدم روز سه شنبه در كارگروه استانداردسازی و ارتقای كیفیت كالا و خدمات استان خراسان جنوبی اضافه كرد: سال قبل برای بازرسی 490 آسانسور درخواست داده شد كه میزان بازرسی های انجام شده 160 درصد افزایش یافت.
وی با اشاره به اینكه آسانسورهای 47 دستگاه اجرایی، بیمارستان و بانك های استان مورد بازرسی قرار گرفت اظهار داشت: از این تعداد 25 دستگاه آسانسور دارای ایمنی، استاندارد و گواهی بازرسی، 17 دستگاه دارای آسانسورهایی با نقص فنی و پنج دستگاه با بازرسان همكاری نكرده یا دارای نقص بودند.
وی تصریح كرد: متاسفانه نبود ضمانت های اجرایی و محدودیت های موجود در ورود به حریم خصوصی استفاده كنندگان از آسانسور از یك سو و نبود فرهنگ بازرسی ادواری در سطح جامعه از جانب دیگر منجر به تحقق نیافتن بازرسی ادواری در سطح استان و كشور شده است.
مدیركل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی اظهار داشت: در این زمینه پیشنهاد می گردد سازمان های مربوط برای اقدام به بازرسی ادواری سالانه آسانسورهای منصوب به صورت الزامی در ساختمان های عمومی و اداری شامل دستگاه های اجرایی، دولتی، هتل ها، بیمارستان ها و مجتمع های تجاری تكلیف قانونی شوند.
تعامل بیشتر دادگستری استان و اداره كل استاندارد برای ممانعت از بهره برداری آسانسورهای ناایمن تا احراز شرایط استاندارد و به منظور حفاظت و صیانت از ایمنی شهروندان از دیگر پیشنهادات وی در این خصوص بود.
وی خاطرنشان كرد: همینطور باید به مدیران ساختمان دارای آسانسور در خصوص مسئولیت های ایشان در برابر حوادث آسانسور و ضرورت انجام بازرسی ادواری سالانه و سرویس و نگهداری ماهانه توسط شركت های واجد شرایط اطلاع رسانی گسترده صورت گیرد.
دبیر كارگروه استانداردسازی بر همكاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص جلوگیری از فعالیت شركت های نصاب فاقد مجوزهای قانونی تصریح كرد و اضافه كرد: پیشنهاد می گردد بانك ها برای اعطای تسهیلات مسكن و صدور بیمه نامه منوط به دریافت گواهینامه بازرسی آسانسور ورود كنند.
مروی مقدم به دستوركار دوم این جلسه در خصوص بازرسی از شهربازی ها، زمین های بازی و مهدهای كودك اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه مصوبات یكصد و پنجمین اجلاس شورای عالی استاندارد در سال 83تجهیزات زمین بازی مستقر در پارك ها و مدارس (تولید، نصب و بهره برداری) و كنترل دوره ای آنها تجهیزات شهربازی ( طراحی و ساخت، تعمیر، نگهداری و بازرسی) مورد تصویب قرار گرفت.
وی بیان كرد: سال قبل 75 مورد بازرسی از 95 مورد تجهیزات مهدهای كودك استان انجام و 51 مورد منجر به جمع آوری تجهیزات شد.
وی ادامه داد: همینطور عدم انطباق های سازه ای 46 درصد، عدم انطباق های مربوط به تعمیر و نگهداری 41 درصد، عدم انطباق مربوط به مستندات هفت درصد، عدم ایمنی فضای داخلی مهدكودك 73 درصد و عدم انطباق نصب وسایل گازسوز 13 درصد گزارش شد.
مروی مقدم اظهار داشت: همینطور سال گذشته 27 مورد بازرسی از 201 مورد تجهیزات زمین های بازی استان انجام و 18 مورد منجر به جمع آوری تجهیزات شد.
وی اضافه كرد: با عنایت به نتایج به دست آمده از اجرای این طرح پیشنهاد می گردد ادارات بهزیستی و آموزش و پرورش استان (در ارتباط با مهدهای كودك زیرنظر اداره آموزش و پرورش) بعنوان یك دستور سازمانی مهدهای كودك را ملزم به استانداردسازی تجهیزات زمین بازی موجود در مهدها كند.
مروی مقدم تصریح كرد: شهرداری ها، دهیاری ها و مدیران مهدهای كودك هنگام تامین كالا فقط از تولیدكنندگان دارای پروانه كاربرد علامت استاندارد استفاده نماید.
وی تصریح كرد: با عنایت به پیشنهاد سازمان ملی استاندارد و موافقت وزارت كشور بازه زمانی حداقل 2 ساله و بیشتر برای قرادادها باید در نظر گرفته شود و متقاضیان دارای گواهینامه بازرسی استاندارد برای تجهیزات شهربازی در اولویت برای تمدید قرار گیرد.
7557*3028


1397/03/08
23:14:50
5.0 / 5
4699
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است