معاون مركز تحقیقات مسكن:

اسكان موقت زلزله زدگان در كانكس راهكار مناسبی نیست

اسكان موقت زلزله زدگان در كانكس راهكار مناسبی نیست

آوا مسكن: معاون تحقیقات و فناوری مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی اظهار داشت: در حوزه اسكان موقت راه حل مناسبتری غیر از كانكس نبود ولی كانكس راهكار مناسبی برای زلزله به شمار نمی رود.به گزارش آوا مسكن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید بختیاری در نشست ویژه اعلام نتایج طرح های اسكان موقت بعد از اظهار داشت: آیا زلزله های رخ داده بخصوص زلزله كرمانشاه و ابعاد حادثه آن توانسته است در كاهش تلفات ناشی از زلزله اثرگذار باشد؟ سوالاتی از این دست كه به میزان تاثیرگذاری اقدامات در برابر كاهش تلفات ناشی از حوادث طبیعی همچون زلزله می انجامد محورهایی است كه به كرات و بعد از وقوع زلزله های مختلف با آن مواجهیم.
وی با تاكید بر این مطلب كه مبحث انتخاب طرح های اسكان موقت بعد از زلزله یكی از موضوعات مهمی است كه باید به آن توجه ویژه كرد، اظهار داشت: همواره راه حل برای اسكان موقت، كانكس بوده است و همگان می دانیم كه كانكس مسائل مربوط به خویش را دارد و راهكاری مناسب برای زلزله به شمار نمی رود.
معاون تحقیقات و فناوری مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی ادامه داد: یكی از مسائلی كه در اسكان موقت با كانكس مطرح است بحث آتش سوزی است كه برای ما بسیار حائز اهمیت است. در عین حال، در حوزه اسكان موقت راه حل مناسب تری به غیر از كانكس موجود نبود و با این وجود بعد از فراخوان، پیشنهادات خوبی هم دریافت شد.
وی تصریح كرد: مسكن یك سرمایه بسیار مهم برای مردم به حساب می آید و بنابراین هم اجرای دقیق مقررات و ضوابط ساختمانی در ساخت و ساز به منظور پیشگیری از صدمات بعد از زلزله یك مبحث بسیار مهم به حساب می آید. مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی در تلاش است تا مبحث ایمنی در برابر زلزله را با جدیت پیگیری كند.
این مقام مسئول در مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی اظهار داشت: گواهینامه های فنی ساختمانی بسیار مورد تاكید مركز است و اهمیت این مورد تا جایی است كه باید با فرهنگ سازی مناسب و كمك و همكاری وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی، بحث كنترل فنی، گواهینامه فنی و نظریه فنی را در كشور ترویج دهیم.

1397/02/26
15:02:37
5.0 / 5
4437
تگهای خبر: راه و شهرسازی , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است