مدیرعامل شركت فرودگاه ها:

شبكه هوایی كشور تا آخر سال تكمیل می شود، تولید فرودگاه های جدید

شبكه هوایی كشور تا آخر سال تكمیل می شود، تولید فرودگاه های جدید

آوا مسكن: گرگان- مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی كشور با بیان این كه شبكه هوایی كشور تا آخر سال تكمیل می شود، اظهار داشت: رویكرد ما تولید فرودگاه های جدید است.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، رحمت الله مه آبادی ظهر سه شنبه در هفتمین نشست خبری اظهار نمود: بر مبنای آخرین امار رسمی در سال قبل ۶۱ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۲۴۶ نفر اعزام پذیرش مسافر در فرودگاه های كشور به ثبت رسید.
وی با اشاره به این كه بیش از ۹۲ درصد اعزام پذیرش مسافر (۵۶ میلیون و ۸۰۲ هزارو ۲۰۵ نفر اعزام پذیرش) در فرودگاه های تحت پوشش شركت فرودگاه و ناوبری هوایی كشور انجام شده است، اظهار داشت: در مقایسه عملكرد سال قبل با سال ۹۵ حدود هفت درصد اعزام پذیرش مسافر فرددگاه های تحت پوشش، هشت درصد نشست و برخاست ها و میزان بار هوایی حمل شده ۹ درصد افزایش داشته است.
رئیس هیئت مدیره شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی با بیان این كه هیچ تقاضایی را برای افزایش پروازها بی پاسخ نگذاشته ایم، اضافه كرد: زمانی كه شركت را تحویل گرفتیم دغدغه دولت یازدهم رسیدگی به پروژه های ناتمام بود.
وی ادامه داد: ما با پروژه هایی مواجه بودیم كه قدمت آغاز اجرای آن از ۱۶ سال می گذشت و خرسندیم كه در انتها سال ۹۷ جشن اتمام طرح های نیمه تمام را برگزار می نماییم.
وی با اشاره به این كه تمام پروژه های نیمه تمام به جز فرودگاه لامرد، در ۶ ماهه نخست سال تمام می شود، افزود: صدمه های زیادی در این حوزه دیده ایم و حجم عظیم اعتبارات محدود شركت در این پروزه های ناتمام اتلاف شد.
مه آبادی از بهره برداری ۴۵۰ میلیارد تومان پروژه اطلاع داد و خاطرنشان كرد: در فرودگاه اهواز سه برابر ضریب اشغال ظرفیت فرودگاه از آن بهره برداری می كردیم كه با كاهش ۱۰۰ درصدی هم اكنون با ۲۰۰ درصد ظرفیت از آن استفاده می نماییم.
وی با بیان این كه در ناوبری هوایی امسال توسعه و نوسازی در حوزه ارتباطی تمام می شود، از خرید و نصب هزار میلیارد تجهیزات در ناوبری و فرودگاه ها در دو سال قبل اطلاع داد.
مه آبادی با اشاره به این كه ۳۰ هزار كیلومتر راه هوایی بوجود آمده و شبكه هوایی كشور تا آخر سال تكمیل می شود، تصریح كرد: تدوین نشدن برنامه توسعه ناوبری یكی از چالش های ما بود كه از برنامه دوم توسعه تدوین نشده بود كه این برنامه تدوین شد و برنامه های اجرایی ان را مشخص كردیم.

1397/02/19
12:59:53
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: بهره برداری , توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است