معاون وزیر راه خبر داد:

حذف هزینه های اضافی حمل ونقل تهران-باكو، تردد سالی ۱۰۰هزار كامیون

حذف هزینه های اضافی حمل ونقل تهران-باكو، تردد سالی ۱۰۰هزار كامیون

آوا مسكن: رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان بر ضرورت تلاش دو طرف بر حذف موانع و هزینه های غیرضروری همكاری های حمل و نقلی تاكید كرد.به گزارش آوا مسكن به نقل از سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، سفیر جمهوری آذربایجان با معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد مسائل فی درخلال ازجمله راهكارهای تسریع، تقویت و فعال سازی كریدورهای حمل ونقلی و سایر موضوعات دوجانبه در زمینه حمل ونقل جاده ای دیدار و گفت وگو كرد.
عبدالهاشم حسن نیا در این دیدار طی سخنانی به سوابق طولانی و همكاری های متقابل دو كشور، بخصوص در بخش حمل ونقل جاده ای اشاره نمود و با تقدیر از فعالیت های مستمر و سازنده سفارت جمهوری آذربایجان در تهران از روند رو به رشد همكاری های حمل ونقل جاده ای بین دو كشور ابراز امیدواری كرد و تردد سالانه بیش از صد هزار كامیون از پایانه های مرزی بین دو كشور نشانگر این امر است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح كرد: ظرفیت دو كشور در بخش حمل ونقل جاده ای به مراتب بیش از وضعیت فعلی است، بنابراین باید دو طرف تلاش نماییم تا موانع و هزینه های غیرضروری حذف شود. همینطور همكاری ها در چارچوب همكاری های چندجانبه ازجمله كریدور شمال-جنوب، تراسیكا و غیره افزایش یابد.
بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان هم در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از همكاری های مناسب بین دو كشور اعلام نمود: پتانسیل و ظرفیت های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل ونقل جاده ای و ترانزیتی میان دو كشور وجود دارد كه امید است با همكاری های بیشتر دو كشور، راهكارهای توسعه و بالقوه نمودن پتانسیل های موجود، در جهت رفع مشكلات حمل ونقل جاده ای و ارتقای حجم مبادلات تجاری جاده ای گام های اساسی برداشته شود.
در خاتمه مقرر شد هر دو طرف در جهت ارتقای حمل ونقل جاده ای گزارشی از مشكلات موجود را پیش از برگزاری نشست آتی كمیته حمل ونقل جاده ای دو كشور در سال ۲۰۱۸ به طرف مقابل ارائه نمایند.

1397/02/17
12:37:27
5.0 / 5
4368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است