تاسیس صندوق زمین وساختمان برای احیای بافت های فرسوده

تاسیس صندوق زمین وساختمان برای احیای بافت های فرسوده

آوا مسكن: یك مقام مسئول از آغاز نوسازی بافت فرسوده محله حكم آباد تبریز به مساحت ۵.۴ هكتار با استفاده از صندوق زمین و ساختمان اطلاع داد.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، محمدرضا امینی با اشاره به اینكه شركت انبوه ساز مسكن وابسته به بانك عامل بخش مسكن چند سال است در حوزه نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده در شهرهای مختلف فعالیت دارد، اظهار داشت: تابحال ۱۴۰۰ واحد مسكونی مشتمل بر ۱۵۰ هزار متر مربع زیربنا را در شهرهای همدان، مشهد، اصفهان و تبریز احداث كرده ایم كه در دوره جدید فعالیت این شركت مقرر است در جهت احیای بافت های فرسوده كه مورد تاكید دولت و وزارت راه و شهرسازی است، نوسازی این بافت ها را بعنوان كاركرد جدید در دستور كار قرار دهیم.
وی اضافه كرد: هدف این شركت از اجرای طرح های احیای بافت های فرسوده، ارتقاء كیفیت زندگی در شهرها است و كاركرد سودآوری در حد معقول هم از جانب این شركت دنبال می گردد.
مدیرعامل شركت انبوه ساز مسكن وابسته به یكی از بانكهای دولتی ادامه داد: مقرر است تا آخر شهریور ۹۷ شركت های زیرمجموعه این هلدینگ با استفاده از اراضی در اختیار شركت عمران و بهسازی شهری ایران واقع در بافت های فرسوده و با مشاركت بخش خصوصی حداقل یك پروژه را در دست احداث داشته باشند.
وی با اشاره به مشاركت این شركت انبوه ساز مسكن با شركت عمران و بهسازی شهری ایران برای احیای محله سیروس تهران ادامه داد: مراحل دریافت پروانه و تجهیز كارگاه را شروع كرده ایم و در دومین پروژه مشاركتی با شركت عمران و بهسازی ساخت و ساز در منطقه ۵۴ هزار متر مربعی حكم آباد تبریز را شروع خواهیم كرد.
امینی با اشاره به اینكه مقرر است برای تامین این پروژه همزمان صندوق زمین و ساختمان را هم فعال نماییم خاطرنشان كرد: در پروژه دیگری ۴ هزار و ۲۰۰ متر زمین را با ظرفیت حداث ۱۰۰ واحد مسكونی در بافت فرسوده اردبیل خریداری نموده ایم. همینطور مقرر است برای ساخت و ساز در محله همت آباد اصفهان با همكاری سازمان ملی زمین و مسكن روند ساخت و ساز را در دستور كار قرار دهیم.
وی با اشاره به امضای تفاهم نامه این شركت انبوه ساز مسكن با شهرداری شیراز در خصوص اجرای چند پروژه نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم احمدبن موسی(شاه چراغ) اظهار داشت: پروژه محله امین الضرب رشت را در دستور كار داریم و پروژه ۱۱ هزار و ۹۰۰ متری محله منزه كرمانشاه تا چند ماه آینده افتتاح می گردد.

1397/02/16
11:59:46
5.0 / 5
4566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است