مدیركل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی:

بزرگراه تبریز - اهر امسال زیر بار ترافیك می رود

بزرگراه تبریز - اهر امسال زیر بار ترافیك می رود

آوا مسكن: تبریز - مدیركل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی اظهار داشت: بخش بزرگی از بزرگراه تبریز - اهر تا آخر امسال زیر بار ترافیك می رود.


توحید اخلاقی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: این بزرگراه قرار بود در سال 95 به بهره برداری برسد كه به دلیل محدودیت های اعتباری و فصل كاری بهره برداری از آن به تعویق افتاد.
وی اظهار نمود: در جلسه ای كه روز گذشته با پیمانكاران این طرح برگزار شد، آن ها قول دادند با استفاده از همه ظرفیت ها و افزایش ماشین آلات خود بخش بزرگی از این طرح را امسال تكمیل كنند و به زیر بار ترافیك ببرند.
مدیركل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی یادآوری كرد: با پیگیری های انجام شده، سازمان برنامه و بودجه هم برای تامین اعتبار مورد نیاز این طرح قول مساعد داده است.
اخلاقی ادامه داد: برای اتمام باندهای رفت و برگشت بزرگراه تبریز - اهر، مطالبات پیمانكاران و اجرای تقاطع غیرهمسطح در آن به بیش از یك هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
طبق آخرین آمارها از وضعیت اجرای بزرگراه 90 كیلومتری تبریز - اهر بعنوان یكی از مصوبه های سفر نخست رییس جمهوری به آذربایجان شرقی، تابحال حدود 42 كیلومتر از این طرح بهره برداری شده و 48 كیلومتر دیگر هم در دست احداث است.
با مصوبه وزارت راه و شهرسازی، كلنگ عملیات اجرایی تبدیل جاده اهر - تبریز به بزرگراه سال 1377 زمین زده شد و در سفر اردیبهشت سال 94 رییس دولت تدبیر و امید به آذربایجان شرقی، بر سرعت بخشی در اجرای آن تاكید گردیده است.
بزرگراه چهار بانده تبریز ـ اهر در سه قطعه در امتداد هم شامل قطعه نخست به طول 20 كیلومتر از تبریز تا خواجه، قطعه دوم به طول 48 كیلومتر از خواجه تا گویجه بل و قطعه سوم به طول 23 كیلومتر از گویجه بل تا اهر ساخته می گردد.
بزرگراه تبریز - اهر، راه ارتباطی تبریز به استان اردبیل و 6 شهرستان مشگین شهر، اهر، ورزقان، كلیبر، هریس و خداآفرین و از محورهای ارتباطی پرتردد منطقه شمال غرب است.
همه ساله تصادفات رانندگی زیادی به دلیل عرض كم جاده تبریز- اهر رخ می دهد كه بر اثر آن خسارات جانی و مالی فراوانی به مردم وارد می شود
8023/518


1397/02/02
12:58:15
5.0 / 5
4663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است