عضو هیئت عامل سازمان بنادر مطرح كرد:

حمایت سازمان بنادر از تولید داخل، مونتاژ گنتری كرین های برجامی

حمایت سازمان بنادر از تولید داخل، مونتاژ گنتری كرین های برجامی

آوا مسكن: معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تا آخر نیمه اول سال جاری تجهیزات مورد نیاز بندر شهید رجایی تحویل شده و توان تجهیزاتی آن افزایش می یابد.به گزارش آوا مسكن به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا اللهیار درباره مهم ترین طرح های عمرانی و توسعه ای كه در سال ۹۶ انجام شده است اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در سال قبل دو دستاورد مهم را در حوزه مهندسی عمران و طرح های توسعه ای داشت: یكی افتتاح فاز یك طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و دیگری كلنگ زنی فاز سه طرح توسعه تكمیلی بندر شهیدرجایی؛ همینطور تمركز ویژه ای به توسعه زیرساخت های ریلی و تعمیرات ریلی در بندر شهید رجایی داشته ایم.
وی در مورد تولید خطوط ریلی در بنادر كشور، اذعان داشت: در بندر شهید رجایی حدود ۵۴ كیلومتر ریل و در بندر امام خمینی (ره) دو برابر آن خط ریلی وجود دارد. از طرفی در بندر امیرآباد و در ارتباط با اسكله های ریلی در سال قبل تصمیم گیری هایی صورت گرفت كه امیدواریم فعالیت های مربوط به آن تكمیل و نهایی شود.
تعمیرات و نگهداری تجهیزات بندری اهمیت قابل توجهی دارد
اللهیار با اشاره به اینكه تعمیرات، نگهداری و مهم شمردن آن بیش از گذشته در دستور كار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است، خاطرنشان كرد: ما حتی به نگهداری پیش از تعمیرات احتیاج داریم و باید در این بخش تحت یك نظام هدفمند حركت كرد. در حوزه مربوط به ساخت و سازها نیز، موج شكن های مردمی و كوچك چندمنظوره ساخته شد كه حدودا تا آخر سال ۹۶ عمده این موج شكن ها تحویل داده شد و به بهره برداری رسید.
مونتاژ جرثقیل های پسابرجامی در حال انجام است
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: یكی از بزرگترین پروژه های تجهیزاتی كشور در سال ۹۶ ورود ۱۲ دستگاه جرثقیل دروازه ای یا «گنتری كرین» بود كه با عنایت به فضای به وجود آمده در پسابرجام انجام و در سال قبل با شتاب بیشتری به كشور وارد شد. هم اكنون تعداد چهار دستگاه از تجهیزات یاد شده در اسكله بندر شهید رجایی واقع شده و مونتاژ مابقی در دستور كار قرار گرفته است.
ساخت ۱۵ دستگاه ترانس تینر توسط تولیدكنندگان داخلی
عضو هیئت عامل سازمان بنادر ادامه داد: در جهت تأمین تجهیزات، ۱۵ دستگاه «ترانس تینر» توسط تولیدكنندگان داخلی مدنظر قرار گرفته و خوشبختانه مشكلات و موانع قراردادی آن حل و فصل شده است. امیدواریم تا آخر نیمه اول سال جاری این تجهیزات تحویل بندر شهیدرجایی شود تا توان تجهیزاتی این بندر افزایش پیدا كند.
وی با اشاره به اینكه از دیگر رخدادهای حوزه تجهیزات در سال ۹۶ خارج سازی مغروقه ها و پاكسازی مسیر تردد كشتی ها به جهت ایمن سازی بود، تصریح كرد: چندین شناور بزرگ در آب های اروند و خور موسی از آب بیرون آمد و مسیر مربوطه پاكسازی شد.

1397/01/15
16:09:23
5.0 / 5
4685
تگهای خبر: بنادر , توسعه , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است