در جلسه بررسی راهكارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه انجام شد

تاكید قالیباف بر حمایت اثربخش از بازار سرمایه

تاكید قالیباف بر حمایت اثربخش از بازار سرمایه

به گزارش آوا مسکن رئیس مجلس در جلسه بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه بر لزوم اقدام فوری برای بیمه سهام سهامداران خرد، اجبار پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها، همینطور حذف قیمت گذاری دستوری و مسدود نمودن درگاه های پرداخت صرافیهای غیر مجاز فروش رمز ارز بعنوان دستورکار قوای سه گانه، تاکید نمود.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، جلسه بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه در حضورمحمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
در این جلسه علاوه بر محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و محسن علیزاده نماینده مجلس در شورایعالی بورس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس حضور داشتند و به تشریح پیشنهادات دولت در مبحث بازار سرمایه پرداختند.
قالیباف در این جلسه، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت فعلی بازار سرمایه تصریح کرد: پیشنهادات مطرح شده برای رونق بازار سرمایه کافی نیست و باید تقویت شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: هرگونه پیشنهادی باید هم راستا با هدف بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و رونق این بازار و پشتیبانی از سرمایه گذاری بلندمدت باشد. باید تنظیم گری حرفه ای و سیاستگذاری صحیح منجر به سرمایه گذاری بلندمدت در این بازار شود و در این حوزه لازم است اقدامات فوری هم مانند بیمه سهام سهامداران خرد و اجبار پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها اجرایی شود. همچنانکه اقدامات موازی مانند مالیات بر عایدی سرمایه، حذف قیمت گذاری دستوری و مسدود نمودن درگاه های پرداخت صرافیهای غیر مجاز فروش رمز ارز باید در مجلس و دولت و دستگاه قضایی در دستور کار قرار گیرد.
قالیباف همینطور بر لزوم اصلاحات ساختاری سازمان بورس و اصلاح قانون اوراق بهادار تاکید نمود.
در ابتدای جلسه وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس پیشنهادات ستاد اقتصادی دولت در مورد اصلاح بازار سرمایه را مطرح نمودند و در ادامه رئیس کل بانک مرکزی هم تصمیمات این بانک در جهت رونق بازار سرمایه را شرح داد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این نشست با تکیه بر لزوم اصلاحات فوری و میان مدت در این بازار تصریح کرد: تصمیمات فنی و کارشناسی را خود شورایعالی بورس می تواند راسا اعمال نماید و تأخیر در اجرای این تصمیمات پذیرفته نیست.
محمدرضا پورابراهیمی همینطور از هرگونه قیمت گذاری دستوری بعنوان عامل مخل رقابت در اقتصاد یاد کرد و این گونه تصمیمات را برای بازار سرمایه مضر دانست و در ادامه اصلاحات کارشناسی کمیسیون اقتصاد مجلس بر پیشنهادات وزیر اقتصاد را شرح داد.
منبع:

1400/02/07
18:43:03
5.0 / 5
447
تگهای خبر: اثر , تقویت , توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است