رییس كمیسیون صنایع اتاق ایران:

زیرساختهای بنادر تقویت شود

زیرساختهای بنادر تقویت شود

به گزارش آوا مسکن رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران با تاکید بر اینکه اهمیت بنادر و پسکرانه آنها برای فعالان اقتصادی باشند، اظهار داشت: لزوم دارد که از نقش ویژه بنادر در زنجیره تأمین کالا و تولید، استفاده حداکثری شود.به گزارش آوا مسکن به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، ابوالفضل روغنی گلپایگانی ضمن اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ در خصوص «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» و اقداماتی که باید در جهت افزایش هرچه بیشتر تولید و فعالیتهای ارزش افزوده در پسکرانه بنادر ایران صورت گیرد، عنوان کرد: باید مجموعه ای از اقدامات توسط سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه مدنظر قرار گیرد و در کنار آن تمامی ظرفیت های اقتصادی کشور فعال شود تا شاهد رونق تولید در ایران باشیم.
وی افزود: بنادر و پسکرانه آنها ظرفیت بسیار مهمی برای اقتصاد کشور دارند و از عوامل اصلی توسعه اقتصادی هستند که باید مورد توجه جدی سه قوه و تمامی فعالان اقتصادی باشند.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار داشت: اگر به دنبال تحقق شعار سالجاری در خصوص «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» در پسکرانه بنادر هستیم باید شرایط فعالیتهای تولیدی، صنعتی، خدماتی، ارزش افزوده ای برای بخش خصوصی و فعالان اقتصادی فراهم گردد.
وی اظهار داشت: تأمین مالی با همکاری و همراهی سیستم بانکی، تسهیل قوانین و مقررات، حل مسائل در ارتباط با تأمین اجتماعی، توجه به زیرساخت های حمل و نقلی، معافیت های مالیاتی و عرضه تسهیلات از اصلی ترین الزامات فعالیت بخش خصوصی در پسکرانه بنادر به منظور فعالیت اقتصادی در این مناطق است.
روغنی گلپایگانی با تاکید بر اینکه بنادر یکی از اصلی ترین حلقه های زنجیره تأمین کالا است، عنوان کرد: باید بتوانیم به خوبی از نقش پسکرانه بنادر در عرصه تولید بهره مند شویم و نباید نسبت به این ظرفیت ویژه اقتصادی غافل شویم.
وی اضافه کرد: موانع بسیار زیادی در عرصه تولید کشور وجود دارد که باید با تلاش هرچه بیشتر برطرف و استراتژی مشخصی در عرصه تولید و صادرات کالا در تمامی نقاط تولیدی و هم پسکرانه بنادر تعریف شود و علاوه بر پشتیبانی از فعالان اقتصادی و رفع موانع موجود، با ثبات اقتصادی هرچه بیشتر، زمینه تولید و صادرات کالا را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم نماییم.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ضمن اشاره به اینکه تولید در پسکرانه بنادر قیمت تمام شده کالا را می کاهد، اظهار داشت: میتوان با ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کالاهای ساخته شده در پسکرانه بنادر، پویایی اقتصاد داخلی را رقم زد چونکه دنیای امروز در این راه گام برداشته و ما هم نباید از رقبای تجاری خود عقب بمانیم.


منبع:

1400/02/01
21:50:40
5.0 / 5
532
تگهای خبر: بنادر , تقویت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است