رزم حسینی خبر داد

عرضه مستقیم میوه در سرتاسر كشور

عرضه مستقیم میوه در سرتاسر كشور

به قول وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)، نقاطی برای عرضه مستقیم کالا و میوه و هم توزیع از راه شبکه منتخب توزیع در دستور کار قرار گرفته و در تهران هم ۸۰ نقطه در سطح استان برای این کار در نظر گرفته شده است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از شاتا، علیرضا رزم حسینی درباره تأمین کالا در روزهای پایانی سال اظهار داشت: خوشبختانه وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی، اقدامات لازم را در این حوزه انجام داده اند و با استفاده از ظرفیت تشکل ها، اتحادیه ها و اصناف، هماهنگی لازم برای توزیع و عرضه کالا انجام شده است.
عرضه مستقیم میوه در سرتاسر کشور با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی
وی ضمن اشاره به جلسه هفته گذشته مسؤلان امور بازرگانی داخلی با بخش های مختلف تولید، نگهداری، توزیع و عرضه میوه، تصریح کرد: پیشبینی ها و برنامه زیری های لازم در این خصوص انجام شد و با همکاری استانداری های سراسر کشور، نقاطی برای عرضه مستقیم کالا و هم توزیع از راه شبکه منتخب توزیع در دستور کار قرار گرفته است و در تهران هم ۸۰ نقطه در سطح استان برای این کار در نظر گرفته شده است.
وزیر صمت با اشاره به اینکه در شبکه توزیع نواقصی وجود دارد، اظهار داشت: در مورد بازار مرغ و تخم مرغ، وزارت صمت مسئول تأمین کالاهای وارداتی با ارز ترجیحی است و پس از ترخیص از کمرگ، کالا در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می گیرد و شبکه توزیع در ارتباط با تأمین مرغ و تخم مرغ با وزارت جهاد کشاورزی است.
رشد ۲۵ درصدی توزیع روغن در ۲ ماه گذشته
رزم حسینی در ادامه صحبت های خود به رشد ۲۵ درصدی توزیع روغن نسبت به دو ماه گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: امکان دارد در مواردی به علت مشکلات در حمل و نقل این توزیع با تاخیر و مشکل روبرو شده باشد، اما موقتی و موردی بوده است.
سیاست وزارت صمت روان سازی واردات مواد اولیه تولید است
وی وضعیت موجودی کالا در کشور و هم شرایط تولید را مطلوب عنوان نمود و اضافه کرد: در چند ماه گذشته شاهد روان سازی و رشد واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید کارخانه ها بودیم؛ امسال بیشتر از ۱۳۰۰ واحد تولیدی غیر فعال به چرخه تولید برگشته است و وزارت صمت و بانک مرکزی به دنبال روان سازی در واردات مواد اولیه برای واحدهای تولیدی هستند.
شبکه توزیع سیمان در اختیار بخش تولید است
وزیر صمت در مورد توزیع سیمان اظهار داشت: شبکه جاری توزیع سیمان و عاملیت آن در کشور در اختیار شرکتهای تولیدی است.
منبع:

1399/12/21
00:29:30
0.0 / 5
788
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است