معاون وزیر راه:

امكان قیمت گذاری مسكن توسط دولت وجود ندارد

امكان قیمت گذاری مسكن توسط دولت وجود ندارد

به گزارش آوا مسکن معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: امکان کنترل بازار مسکن از مسیر قیمت گذاری توسط دولت از نظر قوانین و ساختار اجرایی وجود ندارد.به گزارش آوا مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده بر رونق تولید مسکن تصریح کرد و اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی دنبال تولید مستمر مسکن می باشد و این برنامه ای است که در برنامه های بلندمدت این وزارتخانه دنبال و پیگیری خواهد شد.
معاون مسکن و ساختما افزود: در مورد تولید مستمر مسکن در این دولت، برنامه ریزی کلانی انجام شده است که بخشی از آنها در ارتباط با طرح اقدام ملی مسکن و قسمتی دیگر در ارتباط با تفاهم نامه هایی است که وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه ها برای تولید مسکن، منعقد کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از اتمام پالایش مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن که ظرفیت جدیدی را برای ۱۸۳ شهر جدید برای متقاضیان مسکن بوجود آورده بود، اطلاع داد و اضافه کرد: متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن در مرحله سوم به استان ها معرفی شده اند که بنا بر اعلام استان ها بخش عمده ای از پذیرفته شدگان در مرحله معرفی به پروژه ها هستند.
محمودزاده در مورد افزایش قیمت مسکن که توسط بانک مرکزی و مرکز آمار عرضه شده است و برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای کنترل قیمت مسکن و ساماندهی بازار و ثبات قیمت بازار خرید و فروش مسکن، اظهار داشت: برای کنترل افزایش بازار خرید و فروش مسکن به دو حالت می توان برخورد کرد. اول آنکه به موازات آن افزایش تولید و ساماندهی بازار پیگیری شود و دوم آنکه توسط دولت قیمت گذاری صورت گیرد که این مورد امکانش از نظر قوانین و ساختار اجرایی امکانپذیر نیست. اما در مورد افزایش تولید و ساماندهی بازار مسکن کارهای مهمی انجام شده و در حال انجام می باشد.
وی خاطرنشان کرد: به موازات افزایش تولید مسکن و فراهم آوردن بسترهای تولید مسکن که بخشی از آنها تسری تسهیلات و خدمات به پروژه های خودمالک در کنار پروژه های دولتی است، در تلاش هستیم تا بتوانیم واحدهایی که خالی مانده و می توانند در بازار اجاره برای گروه های هدف مورد استفاده قرار بگیرند با ابزار قانونی در اختیار این گروه قرار بگیرد.


منبع:

1399/11/26
11:47:19
0.0 / 5
620
تگهای خبر: ابزار , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است