با موافقت نمایندگان؛

وزارت راه مكلف به جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای ساخت مسكن شد

وزارت راه مكلف به جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای ساخت مسكن شد

آوا مسکن: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت راه و شهرسازی را مکلف به جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای صندوق های سرمایه گذاری ساخت مسکن کردند.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، ماده ۵ طرح جهش تولید و تامین مسکن را به تصویب رساندند.
بر اساس این مصوبه، وزارت راه و شهرسازی مکلف است با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی نسبت به تاسیس، توسعه و تشکیل مقررات فعالیت صندوق های سرمایه گذاری موضوع بند ۲۰ ماده یک قانون اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران برای تامین مالی ساخت و اجاره واحدهای مسکونی بوسیله جذب سرمایه بخش خصوصی اقدام نماید.
بر اساس تبصره یک این ماده، دارندگان واحدهای سرمایه گذاری صندوق های موضوع این ماده در اولویت واگذاری واحدهای ساختمانی قرار دارند. بخشنامه اجرائی این تبصره ظرف مدت دو ماه بعد از لازم الاجرا شدن این قانون توسط وزارت راه و شهرسازی و سازمان بورس اوراق بهادار تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.
بر اساس تبصره ۲ این ماده انتقال زمین های بخش دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی دستگاه های مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه، انتقال واحدهای مسکونی از صندوق به دارندگان واحدهای سرمایه گذاری نهایی این صندوق ها و اجاره املاک و مستغلات توسط شرکت های سرمایه گذاری از مالیات معاف است.
مطابق با تبصره ۳ این ماده، زمین های موضوع این قانون فقط در قالب این صندوق ها قابل تخصیص به پروژه های ساخت می باشد.
بر اساس تبصره ۴ این ماده، انتقال واحدهای مسکونی تولید شده فاقد متقاضی از بین دارندگان نهایی واحدهای سرمایه گذاری به صندوق های مدیریت دارایی موضوع قانون اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران و عرضه واحدهای صندوق های مذکور در بازار سرمایه جهت تامین منابع جدید برای صندوق ملی مسکن بلامانع است.


منبع:

1399/11/20
21:44:01
0.0 / 5
558
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است