مدیرعامل شركت نفت و گاز اروندان خبر داد

افزایش توان تولید نفت از میادین عملیاتی غرب كارون

افزایش توان تولید نفت از میادین عملیاتی غرب كارون

به گزارش آوا مسکن خوزستان مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان اظهار داشت: به منظور افزایش توان تولید نفت از میادین عملیاتی غرب رودخانه کارون، ادامه اجرای قرارداد حفاری و تکمیل سه حلقه چاه جدید و تعمیر و تکمیل ۹ حلقه چاه موجود در میادین تحت حوزه فعالیت شرکت انجام شده است.جهانگیر پورهنگ در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به عملکرد شرکت نفت و گاز اروندان از آغاز سال جاری تابحال اظهار نمود: شرکت نفت و گاز اروندان بعنوان یکی از شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت ایران متولی تولید و توسعه میادین نفتی در حوزه غرب کارون است و در محدوده منطقه اروند کنار تا شمال بستان فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: این شرکت با چشم انداز دستیابی به افق تولید یک میلیون بشکه نفت در روز از میادین غرب کارون با تاکید بر مدیریت یکپارچه و دانش محور، توجه به مسئولیت های اجتماعی، حداکثر برون سپاری فعالیتهای اجرایی، بومی گرایی، ساخت داخل، تولید صیانتی، توسعه و نگهداشت تولید مطابق برنامه های شرکت ملی نفت ایران در سالهای اخیر همه تعهدات خود در زمینه های مختلف را محقق کرده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان ضمن اشاره به پروژه ها و فعالیتهای این شرکت در امور تولید خاطرنشان کرد: علیرغم مشکلات ناشی از تحریم، انتشار کرونا و تنگناهای جغرافیایی همچون سیل و ریزگرد در میادین غرب کارون، اهداف برنامه تولید سالانه از این میادین در بخش تعهدات شرکت نفت و گاز اروندان به صورت کامل محقق شده است.

پورهنگ اظهار داشت: به منظور افزایش توان تولید نفت از میادین عملیاتی غرب رودخانه کارون، ادامه اجرای قرارداد حفاری و تکمیل سه حلقه چاه جدید و تعمیر و تکمیل ۹ حلقه چاه موجود در میادین تحت حوزه فعالیت شرکت انجام شده است. این اقدامات، پتانسیل تولید نفت در میدان دارخوین را به بیشتر از ۲۵ هزار بشکه در روز رسانده است.

وی اضافه کرد: به منظور ایجاد بستر افزایش تولید از میادین مشترک غرب کارون، تولید در واحد بهره برداری غرب کارون بعنوان واحد فرآورشی نفت تولیدی زودهنگام از میادین مشترک آزادگان جنوبی، یاران شمالی و جنوبی و میدان جفیر، با ظرفیت فرآورشی اسمی ۱۶۵ هزار بشکه نفت خام در روز به صورت پایدار و مستمر در حال انجام می باشد.

پورهنگ در مورد اقدامات توسعه ای هم بیان نمود: در مورد میادین سوسنگرد، سهراب، سپهر و جفیر که جزو میادین توسعه نیافته هستند و در برنامه توسعه تحت قراردادهای IPC بوده اند، با انجام مطالعات و تهیه طرح پیشنهادی فنی با همکاری شرکتهای E&P و تصویب این طرح ها در شورایعالی مخازن شرکت ملی نفت ایران، مقدمات قرارداد و اجرایی کردن برنامه های توسعه فراهم گشته است. هم اکنون توسعه میادین سپهر و جفیر در فاز اجرا هستند و میادین سهراب و سوسنگرد هم در مراحل مذاکرات قراردادی قرار دارند.

وی افزود: به منظور ایجاد پتانسیل و افزایش تولید از چاه های جدید و تعمیری میدان دارخوین، راه اندازی خط لوله جریانی و تأسیسات سطح الارضی پنج حلقه چاه در دستور کار قرار گرفته است که بعد از دریافت مجوزهای لازم، اجرا می گردد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان اظهار داشت: در جهت برنامه های شرکت ملی نفت ایران در خصوص انجام امور تولید و بهره برداری از میادین نفتی حوزه غرب کارون توسط شرکت نفت و گاز اروندان، تحویل و تحول فاز اول میدان نفتی آزادگان جنوبی از شرکت ملی نفت به شرکت اروندان انجام شد و خدمات راهبری تعمیر و نگهداری این مجموعه بعد از تهیه شرح کار و انجام مناقصه، تحت قرارداد O&M برون سپاری شد. به این منظور، مدیریت تولید و راهبری میدان نفتی آزادگان شمالی بعد از توسعه توسط شرکت چینی CNPC از شرکت مهندسی و توسعه نفت به شرکت نفت و گاز اروندان واگذار شده است و الان توسط این شرکت در حال انجام می باشد.

پورهنگ در مورد حفظ ایمنی و اقدامات موثر در جهت حفظ محیط زیست اظهار داشت: با هدف مدیریت گازهای مشعل، کاهش آلایندگی در جهت اهداف زیست محیطی و کسب ارزش افزوده از گازهای مازاد همراه نفت در واحد بهره برداری غرب کارون، انعقاد قرارداد و آغاز پروژه فروش گازهای مازاد همراه نفت انجام شده است.

وی اضافه کرد: همینطور با هدف کاهش آلاینده های آب و خاک و حفظ محیط زیست، جهت دفن کنده های حاصل از عملیات حفاری، راه اندازی حوضچه بتنی دفن کنده های حفاری در منطقه دارخوین شروع شده و عملیات آن در حال اجرایی شدن است.

منبع:

1399/11/18
21:01:36
0.0 / 5
482
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است