در شهرهای پرند، هشتگرد و ایوانكی

تهرانی ها منتظر ثبت نام جدید مسكن ملی باشند

تهرانی ها منتظر ثبت نام جدید مسكن ملی باشند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از تصمیم گیری برای ثبت نام دور جدید طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران پس از روز پنجشنبه و مشخص شدن ظرفیتهای خالی اطلاع داد و اظهار داشت: در شهرهای پرند، هشتگرد و ایوانکی نام نویسی مجدد صورت خواهد گرفت.


خلیل محبت خواه در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در دوره های قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، بعضی افراد در استان تهران شهرهایی را برگزیده بودند که در محدوده سکونتی آنها نبود. بنابراین سیستم در مراحل پایانی، پیغام خطا داد. این موارد باید تعیین تکلیف شود. همینطور ظرفیتهایی در شهرهای جدید مقرر است اضافه شود.
وی ادامه داد: برخی از کسانی که در مراحل قبلی نام نویسی کرده و برایشان پیامک ارسال نشده بود هنوز فرصتشان برای واریز وجه به اتمام نرسیده که این افراد هم باید تعیین تکلیف شوند. ازاین رو بعد از جمع بندی این موارد، ثبت نام دور جدید را آغاز نماییم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: سه شنبه هفته گذشته جلسه ای در وزارت راه و شهرسازی برگزار و بعد از اعلام آماده شدن زمینهای مجدد، ثبت نام دور سوم مسکن ملی در ۱۹ استان و ۱۸۳ شهر به تصویب رسید. برای استان تهران شهر نصیرشهر اعلام گردید که صرفاً بومیان پنچ شهر رباط کریم، نصیرشهر، نسیم شهر، صالحیه و گلستان می توانند در این شهر ثبت نام کنند و ساکنان دیگر شهرهای استان تهران حتی اگر برای نصیرشهر نام نویسی کنند حذف خواهند شد.
محبت خواه با اشاره به اینکه ساکنان شهر تهران صرفاً در شهرهای جدید، مجاز به ثبت نام هستند خاطرنشان کرد: در این مرحله که بزودی و پس از آخر ثبت نام روز پنجشنبه اطلاع رسانی می شود شهرهای پرند، ایوانکی و هشتگرد برای ساکنان تهران در نظر گرفته شده و با عنایت به تکمیل شدن ظرفیت پردیس، این شهر در ثبت نام این دوره نخواهد بود.
وی تصریح کرد: در مراحل قبلی ثبت نام مسکن ملی پیش آمده بود که به صورت مثال فرد ساکن تهران برای ورامین یا دماوند تقاضا داده بود که حذف گردیده است. همانطور که گفتم ساکنان تهران فقط می توانند در شهرهای جدید نام نویسی کنند و برای شهرهایی مثل دماوند، آبسرد، ورامین و غیره فقط ساکنان آن شهرها و محدوده آن مجاز به ثبت نام هستند. طبیعی است که بر این اساس کسی از دماوند نمی تواند در ورامین یا پاکدشت نام نویسی کند.
سقف طبقه سوم تهرانسر زده شد
محبت خواه درباره آخرین وضعیت پروژه ۲۰۰۰ واحدی اقدام ملی تهرانسر اظهار داشت: در بعضی بلوکهای پروژه تهرانسر سقف طبقه سوم هم زده شده است. البته تا کنون حدود ۹۰۰ واحد از این پروژه شروع شده و بقیه آن در مراحل فراخوان قرار دارد. در آینده نزدیک از خبرنگاران دعوت می نماییم تا پروژه تهرانسر را از نزدیک ببیند و در جریان جزئیات قرار بگیرند.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی ۱.۶میلیون نفر از راه سایت و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد که البته با عنایت به کیفیت سازه ها در مناطق مختلف، قیمتها متفاوت خواهد بود. ثبت نام مراحل اول و دوم به پایان رسیده است. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، آخر مهر ماه اعلام شده بود که تا پنجم دیماه تمدید گردید و به پایان رسید. مرحله سوم ثبت نام از ۱۸ دیماه ۱۳۹۹ شروع شده است.1399/10/22
15:09:05
0.0 / 5
1023
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است