با گرانفروشان بلیت هواپیما برخورد شد

با گرانفروشان بلیت هواپیما برخورد شد

آوا مسکن: بعد از آنکه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گران فروشی بلیت هواپیما را تایید و دستور معرفی و برخورد با آنها را صادر کرد، چهار آژانس های مسافرتی تعلیق شده و دو سایت غیر قانونی فروش اینترنتی بلیت هواپیما به دستگاه قضایی معرفی گردید.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، مدتی پیش بعضی از نمایندگان مجلس نسبت به گران فروشی بلیت هواپیما انتقاد کردند و سازمان هواپیمایی کشوری را بعنوان متولی نظارت بر آنها مسئول رسیدگی و برخورد با این تخلفات دانستند.
به دنبال این اظهارات تورج دهقان زنگنه - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری - ضمن تایید موضوع گرانفروشی بلیت هواپیما از طرف برخی سایت ها و آژانس های هواپیمایی از صدور دستور برای معرفی آنها به دستگاه قضایی برای برخورد با این تخلفات آگاهی داد.
وی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: گران فروشی بلیت هواپیما گزارش شده و وجود دارد اما این اتفاق ربطی به شرکت های هواپیمایی ندارد و آنها این کار را انجام ندادند، بلکه این تخلف از طرف بعضی از سایت ها و آژانس های هواپیمایی رخ داده و بر این اساس دستورات لازم برای شناسایی و معرفی آنها به دستگاه قضایی صادر گردیده است.
بعد از پیگیری های خبرنگار ایسنا، سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود که پروانه فعالیت چهار شرکت خدمات مسافرت هوایی به سبب گرانفروشی بلیت هواپیما تعلیق شد.
این سازمان در بیانیه خود اعلام نمود که پیرو رصد درگاه های فروش بلیت هواپیما توسط این سازمان و دریافت گزارش در خصوص فروش بالاتر از نرخ مصوب بلیت، پروانه فعالیت شرکت های خدمات مسافرت هوایی مقتدر سیر ایرانیان کیش در شهر کیش، عتیق گشت اصفهان در شهر اصفهان، آرش پرواز آذرآبادگان در شهر ارومیه و سپند پرواز شرق در شهر تهران به مدت سه ماه تعلیق شدند.
همین طور به شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام گردید فروش بلیت مستقیم یا غیر مستقیم آن شرکتها توسط دفاتر فوق غیر قانونی بوده و متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
پس از هموطنان گرامی تقاضا می شود باتوجه به تعلیق فعالیت دفاتر فوق به مدت ۳ ماه، از خرید بلیت از این دفاتر اجتناب کنند. همین طور در صورت مشاهده هرگونه تخلف و گرانفروشی، خارج از نرخ نامه مصوب و مندرج در سایت انجمن شرکتهای هواپیمایی، مراتب را بوسیله سایت سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس cao.ir اعلام تا با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.
در ادامه این بیانیه آمده است که فعالیت مجدد دفاتر فوق منوط به رعایت کامل مقررات و صدور گواهی توسط سازمان هواپیمایی کشوری است.
سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه ای دیگری از پیگیری قانونی برای برخورد قضایی با دو سایت غیر مجاز فروش بلیط هواپیما آگاهی داد.
در این اطلاعیه نیز سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: پیرو دریافت گزارش در خصوص گرانفروشی بلیت هواپیما و رصد این سازمان، سایت های غیر مجاز فروش بلیت چارتر 724 و safarme.com، بدون ستاندن مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری مبادرت به فروش غیر قانونی و بالاتر از نرخ مصوب کرده بودند که در امتداد تکالیف قانونی این سازمان به دستگاه قضایی جهت پیگرد حقوقی عرضه شدند.
همین طور به شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام گردید فروش بلیت مستقیم یا غیر مستقیم آن شرکتها توسط سایتهای نامبرده غیر قانونی بوده و متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
پس از هموطنان گرامی تقاضا می شود باتوجه به فعالیت غیر مجاز سایت چارتر 724 و safarme.com، از خرید بلیت از این دو سایت اجتناب کنند. همین طور در صورت مشاهده هرگونه تخلف و گرانفروشی، خارج از نرخ نامه مصوب و مندرج در سایت انجمن شرکتهای هواپیمایی، مراتب را بوسیله سایت سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس cao.ir اعلام تا با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.
سازمان هواپیمایی کشوری در آخر این گزارش خود نیز اصرار کرد که هر گونه سایت فروش بلیت هواپیما با پیشوند یا پسوند 724 نیز غیر قانونی می باشد.
منبع:

1399/10/19
22:18:05
0.0 / 5
825
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است