بانك مركزی خبر داد؛

قیمت مسكن در تهران كاهشی شد

قیمت مسكن در تهران كاهشی شد

متوسط قیمت مسکن در تهران در آذرماه 26 میلیون و 905 هزار تومان بود که کاهش 1.1 درصدی نسبت به متوسط قیمت آبان ماه را نشان میدهد.



به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در آذرماه امسال را اعلام نمود. بر طبق این گزارش تعداد معاملات واحد مسکونی در آذرماه ۲۵۵۵ فقره بود که نسبت به ماه قبل که ۴۴۶۶ فقره معامله مسکن به ثبت رسید، کاهش ۴۲.۸ درصدی داشته است.
همچنین در آذرماه سال قبل ۹۵۳۷ فقره معامله مسکن انجام شده بود که تعداد معاملات مسکن در آذر امسال نسبت به آذر سال قبل کاهش ۷۳.۲ درصدی داشته است.
این تعداد معاملات مسکن که در آذر ماه ۹۹ به ثبت رسیده، در یک دهه اخیر بی سابقه بوده است.
متوسط قیمت مسکن در آذرماه: متری ۲۶.۹ میلیون تومان
متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در آذرماه امسال ۲۶ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۵۰۰ تومان بود این در حالیست که آبان ماه امسال متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۲۷ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شده بود که کاهش ۱.۱ درصدی متوسط قیمت مسکن در آذرماه رخ داده است.
همچنین در آذر سال قبل متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی ۱۳ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود که رشد ۹۸.۹ درصدی نسبت به آذر سال قبل داشته است.
در معاملات آذرماه سهم واحدهای زیر ۵ سال ساخت از مجموع ۲۵۵۵ واحد مسکونی معامله شده هزار واحد بود که معادل ۳۹.۱ درصد بوده است.
گفتنی است روند توقف رشد ماهانه قیمت مسکن از آبان ماه شروع شد که نسبت به مهر ماه امسال رشد مثبت ۱.۸ درصدی داشت و در این ماه این روند، کاهشی شده است.
شاخص اجاره بها
شاخص اجاره بها مسکن در آذر ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد ۲۹.۴ درصدی داشته است.
گران ترین و ارزان ترین مناطق تهران در آذرماه
گران ترین منطقه تهران مانند سالهای اخیر منطقه یک با متوسط هر متر ۵۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود و منطقه سه با متوسط متری ۵۳ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان در رتبه دوم قرار دارد. منطقه دو نیز با متوسط متری ۴۳ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان در رتبه سوم ایستاده است. دو منطقه ۵ و ۶ به ترتیب با ۳۴.۳ و ۳۶.۴ میلیون تومان جزو مناطق بالای ۳۰ میلیون تومان در تهران هستند. همین طور مناطق ۱۳، ۱۴، ۷، ۸، ۹، ۲۲ و ۴ مناطق بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان در تهران به ازای هر متر مربع در آذر ماه شناخته می شوند.
ارزان ترین منطقه تهران در معاملات مسکن آذر ماه منطقه ۱۸ با متوسط متری ۱۰ میلیون و ۸۱۱ هزار تومان بود و سپس منطقه ۲۰ با متوسط متری ۱۱ میلیون و ۹۸۹ هزار تومان دومین منطقه ارزان پایتخت در آذر ماه بوده است.


منبع:

1399/10/08
12:46:54
5.0 / 5
938
تگهای خبر: ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان آوا مسكن
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است