مصوبه تخفیف صددرصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشتركان كم مصرف ابلاغ گردید

مصوبه تخفیف صددرصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشتركان كم مصرف ابلاغ گردید

به گزارش آوا مسکن معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیات وزیران با هدف بهینه سازی مصرف آب و تشویق مشترکان کم مصرف خانگی را به وزارت نیرو، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ نمود.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، در این مصوبه که به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی ابلاغ گردیده آمده است: صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان با مصرف تا یک سوم الگوی تعیین شده (موضوع تبصره-4- ماده -1- قانون توسعه و بهینه سازی آب آشامیدنی شهری و روستایی در کشور مصوب 1394) را با تخفیف صددرصدی محاسبه کند.
هیات وزیران با تکیه بر اینکه آب بهای سایر مشترکان تا الگوی تعیین شده تغییری نخواهد کرد، تصویب نمود: مشترکان با مصرف ماهانه بیشتر از الگوی مصرف، شش ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف آب اقدام نمایند. در انتها این دوره، بهای آّب آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیشتر از الگوی تعیین شده باشد، به پیشنهاد وزارت نیرو و تصویب شورای اقتصاد افزایش می یابد.
در مصوبه ابلاغی از جانب معاون اول رئیس جمهور از وزارت نیرو خواسته شده تا ضمن اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی، مشترکین پر مصرف را نسبت به استفاده از وسایل کاهنده مصرف با هدف اصلاح رفتار و کاهش مصارف غیر ضروری ترغیب کند.
در مصوبه دولت تاکید شده است: این تخفیف صرفاً شامل سکونتگاه های دایمی در حال بهره برداری شهری و روستایی می شود. واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه های غیر دایم نظیر باغ، ویلاها و خانه باغ ها مشمول تخفیف نمی شوند.1399/09/23
13:54:05
5.0 / 5
926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است