تجهیزات ایمنی اورجینال موتور سیكلت

تجهیزات ایمنی اورجینال موتور سیكلت

آوا مسكن: تجهیزات ایمنی موتور سیكلت مجموعا تجهیزاتی نظیر كلاه كاسكت یا كلاه ایمنی، دستكش موتور سواری و همچنین عینك موتور سواری می باشند.


تجهیزات ایمنی موتور سیکلت به مجموعه طراحی موتور و همچنین تجهیزات پوشیدنی آن که وظیفه محافظت از موتور سوار را به عهده دارند، گفته می شود. به طور کلی موتور سیکلت های شهری و برون شهری به نوعی وسایل نقلیه سخت و خطرناک بشمار می روند که در صورت بروز مشکل، خطرات جانی برای موتور سواران به همراه دارند اما استفاده از تجهیزات ایمنی می تواند خطر چنین مشکلاتی را به حداقل برساند.

تجهیزات ایمنی موتور سیکلت مجموعا تجهیزاتی نظیر کلاه کاسکت یا کلاه ایمنی، دستکش موتور سواری و همچنین عینک موتور سواری می باشند. البته بد نیست اشاره کنیم که پوشیدنی های بیشتری مثل لباس موتور سواری، مچ بند ها، محافظ های زانو و آرنج نیز وجود دارند که با استفاده از آن ها در صورت بروز هر گونه تصادف یا مشکلی، کمترین آسیب احتمالی به موتور سواران وارد خواهد شد.

به طور کلی توصیه می کنیم اگر قصد موتور سواری به ویژه در خارج از شهر را دارید، حتما از تجهیزات ایمنی موتور سیکلت اورجینال استفاده کنید تا علاوه بر هیجان موتور سواری حرفه ای، امنیت و ایمنی را نیز برای خودتان مهیا نمایید.

چرا باید از تجهیزات ایمنی موتور سیکلت استفاده کنیم؟

متاسفانه فرهنگ استفاده از تجهیزات ایمنی در ایران کمی ضعیف می باشد. هر چند قوانین موجود در صورت عدم استفاده از برخی تجهیزات ضروری مثل کلاه کاسکت جریمه های مختلفی را برای موتور سواران به همراه خواهد داشت اما همچنان این قوانین و برخورد های مکرر مامورین راهنمایی و رانندگی نتوانسته فرهنگ استفاده گسترده از تجهیزات ایمنی را برای موتور سواران جا بیاندازد.

توصیه می کنیم حتما و حتما از تجهیزات ایمنی موتور سیکلت و در کمترین مقدار ممکن، تجهیزاتی که بخش های اصلی بدن مثل سر و گردن محافظت می کنند را همواره همراه خود داشته باشید و در حین موتور سواری از آن ها استفاده کنید.

استفاده از تجهیزات ایمنی به ویژه کلاه کاسکت فارق از اینکه ضرورت قانونی دارد و در صورت عدم استفاده از آن ها ممکن است جریمه نقدی و یا توقیف موتور سیکلت را به همراه داشته باشد؛ برای حفظ ایمنی و سلامت شخص موتور سوار نیز ضرورت دارد. از اهمین رو می بایست استفاده از آن ها را به یک فرهنگ شخصی و عادت روزانه تبدیل کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی، سلامت جانی تان حفظ شود.

دستکش موتور سواری حرفه ای

دستکش موتور سواری هر چند یک الزام در موتور سواری نیست اما وجود آن مزایای زیادی برای موتور سوار می تواند داشته باشد.

در مرحله اول بد نیست بدانید که یک دستکش موتور سواری در حین تصادف یا بروز مشکلات احتمالی به طور کامل از ناحیه دست های شما محافظت می کند و صدمات احتمالی را به حداقل می رساند. از طرفی جلوی ضربه شدید را می گیرد تا در برخورد صدمات کمتری به ناحیه دستتان وارد شود.

در مرحله دوم استفاده از دستکش های موتور سیکلت در حین موتور سواران کنترل بهتر و بیشتری روی موتور سیکلت برای موتور سوار ایجاد می کند به نحوی که هیچ لغزشی یا سُرخوردگی در حین موتور سواری در دستان موتور سوار ایجاد نخواهد شد.

در مرحله سوم وجود دستکش های موتور سیکلت با کیفیت جلوی گرما و سرمای آزار دهنده هوا در فصل های مختلف سال را میگیرد. قطعا در صورتی که از یک دستکش مناسب استفاده کنید، در هر شرایطی کنترل تان را روی موتور سیکلت حفظ خواهید کرد.

کلاه کاسکت یا کلاه زندگی؟

کلاه کاسکت یا کلاه ایمنی موتور سیکلت در بین تجهیزات ایمنی برای موتور سواران قطعا مهم ترین و ضروری ترین وسیله بشمار می رود. متاسفانه ساختار موتور سیکلت ها به نحوی است که در صورت بروز تصادف ممکن است آسیب های زیادی به شخص موتور سوار وارد شود و سر شخص نیز در معرض هر گونه برخورد و یا ضربه قرار می گیرد! از همین رو استفاده از کلاه کاسکت در حین موتور سواری از الزامی ترین کار ها برای حفظ ایمنی و سلامت موتور سوار می باشد.

کلاه های ایمنی موتور سیکلت در مدل های مختلف و با قابلیت های متنوع و همینطور طراحی های منحصربفرد عرضه می شود. این کلاه ها هر کدام بسته به طراحی و قابلیت هایی که دارند از سر و بخش هایی از صورت یا به طور کامل از سر و صورت محافظت می کنند؛ به نحوی که در صورت بروز مشکل هیچ مشکل جدی ای برای ناحیه جمجمه و سر و صورت موتور سوار به وجود نمیاید.

عینک موتور سواری و دید بهتر

عینک موتور سواری یکی دیگر از تجهیزات پر استفاده موتور سیکلت می باشد. دید کافی و جلوگیری از باد شدید یا حتی ضرباتی که در صورت برخورد می تواند ناحیه چشم های شما را تهدید کنند از جمله مواردی هستند که یک عینک موتور سواری حرفه ای برای شما به همراه خواهد داشت.

بد نیست بدانید که در صورت استفاده از کلاه ایمنی های استاندارد، معمولا ناحیه چشم های شخص نیز پوشیده خواهد شد اما به هر دلیلی ناحیه چشم هایتان محافظت نمی شود، با استفاده از عینک های موتور سواری می توانید به خوبی این کار را انجام دهید.

مرجع خرید آنلاین تجهیزات ایمنی موتور سیکلت

فروشگاه موتوریزه یکی از پیشگام ترین فروشگاه های اینترنتی تخصصی در حوزه خرید و فروش تجهیزات موتور سیکلت می باشد و مرجع مناسبی برای خرید تجهیزات ایمنی موتور سیکلت بشمار می رود. در این فروشگاه انواع و اقسام تجهیزات ایمنی موتور سیکلت اعم از کلاه کاسکت، عینک موتور سواری و دستکش موتور سواری از برند های مختلف و در مدل های متنوع گردآوری و عرضه شده تا تمام علاقمندان از سراسر کشور امکان بررسی و خرید آنلاین تجهیزات ایمنی موتور سیکلت را داشته باشند.

 

1399/08/15
23:38:06
5.0 / 5
1505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است