با امضای یك تفاهم نامه

سازمان بنادر و منطقه آزاد برسر نحوه اداره بندر چابهار توافق كردند

سازمان بنادر و منطقه آزاد برسر نحوه اداره بندر چابهار توافق كردند

به گزارش آوا مسكن سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزاد چابهار در مورد نحوه اداره اولین بندر منطقه آزاد كشور با یكدیگر تفاهم نامه امضا كردند.به گزارش آوا مسکن به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد با اشاره به اهمیت استراتژیک بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری در عملکرد منطقه آزاد چابهار، اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف گسترش همکاریهای متقابل، تسریع در عرضه خدمات حمل و نقل بندری و دریایی و اجتناب از تداخل و موازی کاری در این فعالیت ها منعقد شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان مکانیزم قانونی اعمال قوانین و مقررات منطقه آزاد در بنادر چابهار، تاکید کرد: استفاده از تسهیلات و مزایای قانونی منطقه آزاد در دو بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری، دستاورد مهمی برای توسعه فعالیتهای اقتصادی و تجاری به حساب می آید.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: الحاق بندر چابهار به منطقه آزاد و تسری مزایا و تسهیلات قانون منطقه آزاد به بنادر، رقابت پذیری بندر چابهار را ارتقا خواهد داد و فرصت های جدیدی را برای توسعه سرمایه گذاری در محدوده منطقه آزاد فراهم خواهد نمود.
راستاد اضافه کرد: تسهیلات و مزایای قانونی مناطق آزاد، گشایش خیلی خوبی را برای فعالیتهای اقتصادی و تجاری در بندر و منطقه آزاد چابهار ایجاد خواهد نمود و به سهولت بیشتری در جریان مبادله و ترانزیت کالا منجر خواهد شد.
راستاد با اشاره به ارزش افزوده ناشی از استفاده مزیت های قانونی منطقه آزاد تصریح کرد: در رویکرد جدید دولت برای برای توسعه فعالیتهای تولیدی پسکرانه ای و ایجاد کارخانجات تولیدی با ارزش افزوده بیشتر در محدوده بندر چابهار و منطقه آزاد چابهار، از این پس، واردات مواد خام اولیه و فعالیتهای تولیدی ارزش افزوده ای از راه بندر شهید بهشتی رونق بیشتری خواهد یافت و امکان توسعه ظرفیت این بندر از ۸ و نیم میلیون تن به ۲۳ میلیون تن در سال را فراهم می آورد.
راستاد امضای این تفاهم نامه و توسعه ظرفیت تولیدی و خدماتی در بنادر شهید بهشتی و کلانتری را در جهت توسعه سواحل مکران و رونق ترانزیت محور شرق دانست و اظهار داشت: یکی از مطالبات دو کشور هند و افغانستان در تفاهم نامه سه جانبه دالان چابهار، استفاده از ظرفیت های قانونی در مناطق آزاد بود که الان محقق شده است و امیدواریم با با اعمال این قوانین و مقررات، انگیزه بیشتری در واردکنندگان، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و سرمایه گذاران ایجاد شود.
بنادر چابهار، رقابتی تر و جذاب تر می شود
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار هم امضای این تفاهم نامه را در شرایط فعلی اقتصادی کشور و مقطع حساس کنونی، بسیار حائز اهمیت و مؤثر بر رونق بازرگانی و تجاری منطقه دانست و از سرمایه گذاری ها و نگاه فرابخشی و تعاملی سازمان بنادر و دریانوردی قدردانی کرد.
عبدالرحیم کردی با اشاره به اینکه امضای این تفاهم نامه، روند سرمایه گذاری و فعالیتهای بندری را تسهیل خواهد کرد، تصریح کرد: با رقابت پذیری و جذاب تر شدن فعالیتهای دریایی و بندری در بندر شهید بهشتی، این بندر یک گام دیگر برای تبدیل شدن به مگاپورت نزدیک تر می شود.
کردی الحاق بنادر چابهار به منطقه آزاد را یک اتفاق بزرگ و دستاورد حائز اهمیت در دولت دوازدهم برشمرد و اظهار داشت: پیشبینی شده است تا امتیازات و مشوقات قانون منطقه آزاد، بدون کم و کاست در محدوده بنادر اعمال شود.

1399/03/20
14:53:26
5.0 / 5
2430
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است