اسلامی خبر داد

بهره برداری از ۹۸۰ كیلومتر آزادراه تا آخر سال

بهره برداری از ۹۸۰ كیلومتر آزادراه تا آخر سال

به گزارش آوا مسكن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سال جاری ۹۸۰ كیلومتر آزادراه تا آخر سال به بهره برداری می رسد. هم اكنون ۲۴۶۰ كیلومتر آزادراه داریم كه درمجموع تا آخر سال به ۳ هزار كیلومتر می رسد.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با اتاق تعاون در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در بخش زیرساخت حمل و نقل و مسکن و ناوگان، برنامه مفصلی در دست است که سال جاری ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا آخر سال به بهره برداری می رسد. هم اکنون ۲۴۶۰ کیلومتر آزادراه داریم که درمجموع تا آخر سال به ۳ هزار کیلومتر می رسد. ۱۶۰۰ کیلومتر بزرگراه جدید در کشور اضافه می شود و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید تا آخر دولت تحویل مردم می شود.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: ۲۴۰۰ کیلومتر خطوط ریلی به خط آهن کشور اضافه می شود و همینطور حمل و نقل ریلی در راه رشت به بندر کاسپین و مسیر یزد، ابرکوه، اقلید فارس و هم راه آهن زاهدان- چابهار به بهره برداری می رسد؛ درحال حاضر سه شیفته در حال کار هستیم. با اجرای ۲۹ طرح فرودگاهی در زمینه طرح فرودگاهی ۱۰ میلیون مسافر جدید در سال اضافه می شود.
وی همینطور اظهار داشت: در بخش ناوگان دریایی و ریلی مقرر است ۷۸۰ لکوموتیو جدید از ظرفیت تولید داخل به ناوگان حمل و نقل ریلی الحاق شود؛ سال جاری هدف گذاری شده ۲ هزار دستگاه لکوموتیو جدید قطار اضافه شود.
وزیر راه و شهرسازی همینطور برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باری و مسافری اظهار داشت: ۵۳ هزار کامیون جدید نوسازی می شود در حالیکه از سال ۷۸ تابحال فقط ۲۰ هزار کامیون فرسوده نوسازی شد. و از محل نوسازی کامیون ها ۹۶۰ میلیون لیتر مصرف گازوئیل صرفه جویی می شود.

1399/03/12
12:37:36
5.0 / 5
2434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است