مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید تشریح كرد

جزئیات نحوه ساخت مسكن ملی شهرهای جدید

جزئیات نحوه ساخت مسكن ملی شهرهای جدید

به گزارش آوا مسكن مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید جرئیات نحوه ساخت واحدهای مسكن ملی در این شهرها را شرح داد.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی امروز ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در مراسم آغاز ساخت ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن فرهنگیان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: در شهرهای جدید بنا داریم تا جذابیت سکونت را بالا ببریم.
وی اضافه کرد: در این پروژه ۲۹ پارک و فضای سبز، ۷ درمانگاه، ۳۷ مجموعه ورزشی و ۱۱ مرکز فرهنگی در شهرهای جدید ساخته خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه ظرفیت ساخت واحد مسکونی از نظر اراضی موجود را دارا هستیم، افزود: ساخت مسکن به تنهایی کافی نیست و باید خدمات روبنایی و زیربنایی برای افزایش جذابیت سکونت هم توسعه یابد.
طاهرخانی با اشاره به اینکه بیشتر ساکنان شهرهای جدید، محل اشتغالشان در کلانشهرها یا شهرهای مادر است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین دغدغه های ساکنان شهرهای جدید، دسترسی ساده به کلانشهرها است و این مشکل عمومی بیشتر کلانشهرهایی است که شهرهای جدید حومه ای دارند.
به گفته وی، اولویت توسعه دسترسی شهرهای جدید به شهرهای مادر، گسترش حمل و نقل ریلی است. ازاین رو، سال قبل متروی کرج به شهر جدید هشتگرد راه اندازی شد ضمن اینکه تا سال ۱۴۰۰ خط آهن اصفهان به شهر جدید بهارستان هم تکمیل می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای عملیات ساخت خط متروی شهر جدید پرند به فرودگاه امام خمینی (ره) میان شرکت عمران شهرهای جدید و شهرداری تهران اظهار داشت: سال جاری کلنگ اجرای ساخت متروی تهران پردیس به زمین خواهد خورد. این خط ریلی به بازار مسکن تهران و پردیس کمک خوبی خواهد نمود.
طاهرخانی، سهم این شهرها از طرح اقدام ملی مسکن را به ۲۰ هزار واحد عنوان و اظهار نمود: ساخت ۷۰ هزار واحد از این تعداد در شهرهای جدید شروع شده که به سه روش این عملیات صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اضافه کرد: اصلی ترین نحوه اجرای طرح ملی مسکن در شهرهای جدید به روش مشارکت با بخش خصوصی است بگونه ای که زمین و پروانه ساختمانی را شرکت عمران شهرهای جدید عرضه می دهد و بخش خصوصی هزینه ساخت را پرداخت می کند. در نهایت بر مبنای آورده، سهم هر یک از طرفین مشخص خواهد شد.
وی به آغاز ساخت ۱۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مشارکتی در شهرهای جدید با مشارکت بخش خصوصی اشاره نمود و اظهار داشت: ساخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد دیگر هم در مرحله انعقاد قرارداد است. کل مسکن های مشارکتی طرح ملی مسکن در شهرهای جدید ۵۰ هزار واحد است که ساخت ۲۵ هزار واحد آن کلید خورده و تا پیش از آخر سالجاری نهایی می شود.
طاهرخانی افزود: اگر هزینه ساخت هر یک از واحدها ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شود، سال جاری می توانیم ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی را در شهرهای جدید به حوزه ساخت و ساز منتقل نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی، سرمایه گذاران را انبوه سازان دارای ظرفیت مالی مناسب برای اجرای پروژه ها دانست و خاطرنشان کرد: برای سرمایه گذار تأمین زمین و پروانه ساخت مشکل است که شرکت عمران شهرهای جدید این دو مبحث را تأمین می کند. سرمایه گذار هم با منابع مالی خود وارد حوزه ساخت می شود. در انتها پروژه، سرمایه گذار سهم خویش را بر پایه قیمت بازار به فروش می رساند ولی فروش سهم شرکت عمران شهرهای جدید از این پروژه ها بر مبنای قیمت تعیین شده از جانب دولت انجام می شود.
وی جامعه هدف شهرهای جدید را طبقات متوسط عنوان نمود و اضافه کرد: مسکن لوکس در مجموعه شهرهای جدید ساخته نمی گردد و برای سرمایه گذاران هم جذابیت ندارد.
طاهرخانی در مورد زمان تعیین مالکیت واحدها اظهار داشت: بعد از تکمیل اسکلت و زدن سقف ها که واحدها جداسازی می شود، فرایند پیش فروش از جانب هم سرمایه گذار و هم شرکت عمران شهرهای جدید آغاز خواهد شد. سهم شرکت شهرهای جدید هم به کسانی که در ثبت نام اخیر طرح ملی مسکن نام نویسی کرده بودند، تعلق می گیرد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تاکید کرد: اعمال محدودیت قیمت گذاری برای سرمایه گذار از جانب دولت وجود ندارد چون جذابیت سرمایه گذاری را از دست خواهد داد ولی مدلهای دیگر ساخت وساز در جهت اجرای طرح ملی مسکن داریم که می توانیم قیمت گذاری را در آنها اجرا نماییم.
وی با اشاره به فراخوان ثبت نام طرح ملی مسکن در ماه های گذشته اظهار داشت: پروژه پیمانکاری مسکن را برای این دسته از ثبت نام کنندگان در نظر گرفته ایم که با استفاده از آورده های آنها بعلاوه تسهیلات بانکی، ساخت وساز از جانب پیمانکار آغاز می شود.
طاهرخانی، مدل سوم ساخت وساز را اجرای تفاهمنامه های امضا شده میان وزارت راه و شهرسازی با دستگاه های مختلف برای ساخت مسکن پرسنل این دستگاه ها دانست و افزود: امروز عملیات اجرایی ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن فرهنگیان در شهرهای جدید از مجموع ۱۷۰ هزار مسکن فرهنگیان که تفاهمنامه آن به امضای وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش رسیده، آغاز می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، پروژه های اختصاص یافته به مسکن فرهنگیان عموماً در بافت های ساخته شده شهرهای جدید قرار دارد ازاین رو زیرساخت ها و خدمات روبنایی لازم در این بافت ها فراهم است. زمان لازم را هم برای ساخت وساز از دست نخواهیم داد و همه خدمات مورد نیاز را در این بافت ها به فرهنگیان عرضه خواهیم کرد.

1399/02/15
20:55:04
5.0 / 5
2992
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است