سال جهش تولید،

برنامه های شركت ملی مس برای جهش تولید در سال99

برنامه های شركت ملی مس برای جهش تولید در سال99

به گزارش آوا مسكن به قول مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران، این شركت پارسال در جهت فراهم كردن بستر برای تولید بیشتر و سرمایه گذاری فعالیت نموده كه در نتیجه دستاوردهای پارسال و برنامه ریزی های صورت گرفته برای سالجاری، جهش تولید را در سال ۱۳۹۹ رقم خواهیم زد.


اردشیر سعدمحمدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه تمامی برنامه ریزی ها در شركت مس در سال ۱۳۹۸ بر اساس خلق ركوردهای خوب در عرصه تولید بوده تا رونق تولید محقق شود، اظهار نمود: پارسال برای فراهم كردن زمینه های تولید بیشتر، اقدامات و سرمایه گذاری های خوبی در زمینه تعریف طرح های توسعه ای جدید و سرعت بخشی به پیشبرد پروژه های معدنی مس انجام شد تا در آینده نزدیك شاهد جهش تولید در شركت مس باشیم.
مدیرعامل شركت ملی مس ایران با تاكید بر توجیه اقتصادی داشتن سرمایه گذاری در صنعت مس، تصریح كرد: توسعه در شركت مس برای جهش و افزایش تولید تحت هیچ شرایطی نباید متوقف شود. پارسال تلاش شد تا پروژه ها با سرعت بیشتری پیشرفت داشته باشد. بر همین اساس، توانسته ایم بیشتر از ۳۵۰۰ میلیارد تومان طرح توسعه ای را در سال ۱۳۹۸ به اتمام برسانیم.
وی اضافه كرد: طرح افزایش ظرفیت ذوب خاتون آباد از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار تن همچون مهمترین طرح های توسعه ای بود كه پارسال ظرف مدت كوتاهی و با تاكید بر توان داخلی عملیاتی شد. با بهره برداری از این طرح، ظرفیت ذوب در شركت مس برای نخستین بار به ۴۰۰ هزار تن مس آندی رسید. همینطور در سال ۱۳۹۸ واحد تولید اسیدسولفوریك سرچشمه با اهداف كاملاً زیست محیطی راه اندازی و راه اندازی شد. واحد تولید اسیدسولفوریك خاتون آباد هم در مراحل پایانی قرار دارد كه امسال به بهره برداری خواهد شد.
مدیرعامل شركت مس با اشاره به اینكه برنامه شركت در سال ۱۳۹۹ سرعت بخشی به طرح توسعه درآلو استان كرمان است، اظهار نمود: تمام تلاش خویش را خواهیم كرد تا این پروژه كه ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن كنسانتره مس را خواهد داشت سال جاری وارد مدار تولید شود. این پروژه به تنهایی بیشتر از ۱۵۰۰ میلیارد تومان به گردش مالی شركت مس اضافه خواهد نمود. همینطور طرح های جدید برای راه اندازی كارخانه های كنسانتره فاز دو میدوك در شهر بابك، فاز سه سرچشمه و راه اندازی كارخانه فرآوری سرباره ها در سرچشمه در دستور كار قرار دارد تا حجم قابل توجهی از سرباره هایی كه دپو شده بعنوان خوراك برای تولید استفاده گردد.
سعدمحمدی، افزایش ۲۳۰۰ میلیارد تومانی سرمایه شركت مس را از دیگر اقدامات مهم شركت مس در سال ۱۳۹۸ دانست و اظهار داشت: در شرایط فعلی بهترین و سهل الوصول ترین و كم هزینه ترین راه تأمین مالی برای توسعه افزایش سرمایه است. با این اقدام سرمایه شركت مس به صورت رسمی به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید كه مبین این است كه شركت مس سال جاری كه مزین به نام «جهش تولید» از جانب مقام معظم رهبری شده است با اطمینان خاطر بیشتری در جهت سرعت بخشی به طرح های توسعه و افزایش تولید گام برخواهد داشت.1399/01/02
23:25:03
5.0 / 5
3003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است