در گزارش آوا مسكن مطرح شد

كدام مرزها فعالند؟

كدام مرزها فعالند؟

به گزارش آوا مسكن مدیركل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: هم اكنون 6 مرز عراق، 3 مرز افغانستان، 4 مرز آذربایجان و یك مرز ارمنستان فعال است.منوچهر سلمان زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد آخرین وضعیت مرزها، گفت: مرزهای تركیه غرفعال است فقط ورود ناوگان به كشور در حال انجام می باشد و همین طور خروج ناوگان ترك به كشور تركیه انجام می شود كه البته به صورت موقت این شرایط حاكم شده و امیدوارم زودتر به روال قبل بازگردد.
مدیركل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: مرز میرجاوه، غیرفعال است كه در آینده نزدیك بازگشایی خواهد شد. مرزهای تركمنستان بسته است كه البته ورود ناوگان ایرانی به كشور انجام می شود. در مرزهای آذربایجان، ارمنستان، عراق و افغانستان در حوزه حمل و نقلی مشكلی وجود ندارد. البته در حوزه مسافری ممكنست محدودیت وجود داشته باشد اما در حوزه حمل و نقل مشكلی نیست.
وی افزود: در مرز پاكستان مقداری با مشكل مواجه هستیم كه خبرهایی در مورد بهبود اوضاع به گوش می رسد. با تركیه مذاكراتی صورت گرفته كه امیدواریم طی روزهای آینده نتیجه بخش باشد.
سلمان زاده در مورد اینكه آیا به صورت غیرمستقیم می توان به تركیه رفت؟ اظهار داشت: این محدودیت هایی كه قائل شده اند بطور قطع به خاطر این است كه می خواهند اقدامات جدیدی انجام دهند كه امیدواریم در ایام آینده به توافق برسیم.
وی در مورد به مشكل خوردن كسب و كارهای حمل و نقلی به سبب محدودیت های اعمال شده در مرزهای كشور، گفت: در هر حال وقتی مرزی بسته شود توقفی هم رخ می دهد اما اصلاً بحث نابودی مطرح نیست. هم اكنون ۶ مرز عراق، ۳ مرز افغانستان، ۴ مرز آذربایجان و یك مرز ارمنستان فعال است و روز به روز به روال قبل بازمیگردد و امیدواریم در آینده ای نزدیك با دیگر كشورها هم به حالت اولیه بازگردیم.
مدیركل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: نوع كالا محدودیت نیست بلكه كشورها محدودیت قائل شده اند. با كشورهایی كه مراودات داریم همه نوع كالایی را صادر می نماییم.
وی در مورد اینكه آیا اینكه گفته می شود در مرزهای كشور، نیروی پزشكی و بهداشتی نیست، گفت: وزارت بهداشت باید توضیح دهد اما آنچه كه ما شاهد می باشیم این است كه در تمام مرزهای جاده ای ما پیش از شیوع ویروس كرونا و از ابتدا نیروی بهداشتی وجود دارد و از زمان شیوع ویروس نیروها بیشتر شده اند و پایش را انجام می دهند.منبع:

1398/12/12
19:30:18
5.0 / 5
3882
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است