معاون وزیر ارتباطات:

درباره حجم خوری اینترنت اپراتورها به جمع بندی نرسیدیم

درباره حجم خوری اینترنت اپراتورها به جمع بندی نرسیدیم

آوا مسكن: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار نمود: با وجود اظهاراتی كه گاهی در خصوص حجم خوری اینترنت از طرف اپراتورها بیان می شود، در بررسی هایی كه از طرف سازمان صورت گرفته، تابحال به این جمع بندی كه حجم خوری از طرف اپراتورها صورت گرفته باشد، نرسیده ایم.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی امروز در نشست خبری درباره سامانه نت سنج پلاس، اظهار نمود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شروع حضور خود، درخواست داشتند كیفیت برای مردم شفاف شود و نظارت از سمت مردم باشد و این مساله بعنوان سیاست كلی در دستور كار سازمان تنظیم مقررات ارتباطات قرار گرفت.
او با اشاره به تعداد اپراتورهای فعال در حوزه اینترنت بیان كرد: هم اكنون ۱۷ اپراتور ثابت، سه اپراتور موبایل و دو اپراتور ثابت بی سیم داریم و بر این اساس پروژه ای طراحی كردیم كه فاكتورهای كیفیت را برمبنای اسناد بین المللی بررسی نماییم كه شاخص كیفیت سرویس از تاخیر، جیتر و پكت لاس و شاخص تجربه مشتری همچون اینكه صفحه با چه سرعتی لود می شود را شامل می شود و این بررسی ها به اطلاع خود اپراتورها هم می شود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات با اشاره به اینكه كوشیدیم جهت بررسی كیفیت اینترنت، خودرا بجای مشتری بگذاریم، اضافه كرد: برای این كار ۶۰۰۰ سنجه در سطح كشور نصب كردیم كه فاكتورهای اطلاعات را بررسی می كند و این اطلاعات به صورتی كه برای مردم قابل درك باشد، در سامانه نت سنج پلاس قرار می گیرد و مردم می توانند به صورت شفاف این اطلاعات را مشاهده كنند.
فلاح افزود: همین طور در كل كشور ۲۴۰ هزار كیلومتر درایو تست قرار دادیم، به این صورت كه ماشینی با یك سیمكارت در كل كشور تردد و بررسی می كند كه اپراتورها پوشش مناسبی دارند یا خیر. البته با امكان درایو تست تنها می توان پوشش خیابان ها را بررسی كرد و داخل خانه ها را شامل نمی گردد. در جاده های كشور و روستاها هم ۵۶ هزار درایوتست پوشش ۲G قرار داشت كه حالا به ۳۸ هزار پوشش ۳G و ۴G رسیده است.
وی با بیان این كه اطلاعات سامانه ۱۹۵ با سامانه نت سنچ پلاس یكپارچه شده، اضافه كرد: از زمان راه اندازی این سامانه برخی اپراتورها گفتند كه سنجه هایشان كم است. از طرفی اپراتورها از اینكه مردم در جریان كیفیت قرار می گیرند، نگران هستند اما این برای مردم خوب است، كما اینكه تا كنون بالغ بر ۱۳۰ هزار نفر از سایت بازدید كردند و نظرشان را درباره سامانه دادند.
منبع:

1398/11/26
15:28:53
5.0 / 5
4244
تگهای خبر: اینترنت , روستا , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است