رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان:

دامغان رتبه سوم سرانه درآمد ناخالص را در استان سمنان دارد

دامغان رتبه سوم سرانه درآمد ناخالص را در استان سمنان دارد

آوا مسكن: ایسنا/سمنان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان با اشاره به ظرفیت های بالای شهرستان دامغان در بخش های مختلف اظهار داشت: دامغان رتبه سوم سرانه درآمد ناخالص را در استان سمنان دارد.


نادر مالكی در جلسه شورای دانشگاه دامغان كه با حضور دكتر عسگری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان انجام شد با اشاره به اینكه دانشگاه دامغان می تواند سرمایه های اجتماعی را در استان ارتقاء بخشد اظهار نمود: دانشگاه دامغان می تواند سرمایه های عظیم اجتماعی را در شهرستان ارتقاء بخشیده و بوسیله این ارتقاء موجب ماندگاری سرمایه های مالی و درآمدی در شهرستان شود.
وی با اشاره به اینكه این دانشگاه باید به شناسایی لطمه های اجتماعی در سطح شهرستان بوسیله انجام طرح های پژوهشی كمك نماید اشاره كرد: ارتباط دانشگاه با شورای برنامه ریزی شهرستان، می تواند همراه با ارائه طرح های تخصصی و مشاوره های مطلوب، در توسعه منطقه تاثیر گذار باشد.
مالكی با اشاره به جمعیت روستایی در این شهرستان اضافه كرد: برمبنای آخرین سرشماری ها، ۲۳ درصد جمعیت شهرستان را روستایی و مابقی را جمعیت شهری تشكیل می دهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به درآمد ناخالص شهرستان دامغان اظهار داشت: این شهرستان رتبه سوم سرانه درآمد ناخالص را در استان به خود اختصاص داه كه وضعیت بسیار مطلوبی دارد.
وی بیان كرد: استان سمنان نخستین استانی است كه طی دو هفته آینده سند آمایش سرزمین آن در شورای عالی آمایش سرزمینی كشور مطرح خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان اشاره كرد: دانشگاهیان استان باید ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه تدوین و طراحی تمامی اسناد در استان، كمك كنند.
دبیر شورای برنامه ریزی استان با اشاره به توانمندی های دانشگاه دامغان از مسئولان این دانشگاه خواست: در چارچوب تدوین طرح های پژوهشی توجه به گردشگری و راهكارهای نگهداری سرمایه های مالی در دستور كار این دانشگاه دولتی قرار بگیرد.
منبع:

1398/10/16
23:04:02
5.0 / 5
4406
تگهای خبر: توسعه , روستا , سازمان , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است