محبوب ترین كالاهای بازار چین در ۲۰۱۹

محبوب ترین كالاهای بازار چین در ۲۰۱۹

آوا مسكن: سنگ آهن و فولاد بهترین عملكرد را در بازار كالای چین در سال 2019 نشان دادند در صورتیكه روغنهای خوراكی هم رشد خوبی را تجربه كردند.به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، البته مفسرین آگهی دادند كه كاهش تنش های تجاری میان آمریكا و چین ممكنست روندهای فعلی را در بازار چین معكوس كند.

انتظار می رود در سال ۲۰۲۰ مس درخشش خوبی داشته باشد برای اینكه امضای فاز اول توافق تجاری میان واشنگتن و پكن، به بخش تولید چین رونق خواهد بخشید. همین طور بازار سویا هم از احیای جمعیت دامهای این كشور سود خواهد برد.

سنگ آهن در بازار بورس كالای دالیان در ژوییه به ركورد بالایی صعود كرد و سال ۲۰۱۹ را با ۱۴۰ درصد افزایش قیمت به انتها برد. مفتول در بازار معاملات آتی شانگهای ۶۴ درصد و میلگرد یك سوم افزایش قیمت داشتند.

كمبود عرضه سنگ آهن و هزینه دولت روی زیرساخت به منظور پشتیبانی از رشد اقتصادی كه به سبب مناقشه تجاری با آمریكا ضعیف شده بود، به افزایش قیمت ها كمك كرد اما این باور وجود دارد كه روند صعودی این بخش به انتها رسیده است.

جودی سو، محقق كالا در بانك سیتی در این زمینه اظهار داشت: اختلالات عرضه تا حدود زیادی اختتام یافته و برزیل و استرالیا تولیدشان را بالا برده اند. همین طور انتظار می رود بازار املاك چین در سال ۲۰۲۰ افول پیدا كند و موجب كمتر شدن تقاضا برای فولاد شود.

نیكل شانگهای امسال ۳۶ درصد رشد كرده كه به سبب ممنوعیت صادرات سنگ نیكل از طرف اندونزی از اول ژانویه سال ۲۰۲۰ بوده است اما سایر فلزات پایه از مناقشه تجاری آمریكا و چین و كندی رشد اقتصاد جهانی لطمه دیدند.

با این همه مفسرین انتظار دارند مس در بازار شانگ های در سال ۲۰۲۰ رشد كند برای اینكه توافق تجاری كه تحت آن تعرفه های واردات كاسته می شود، فعالیت بخش تولید را رونق خواهد بخشید.

پروتئین

روغنهای خوراكی در صدر كالاهای كشاورزی در سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند كه ناشی از كندی روند آسیاب دانه های روغنی به سبب شیوع بیماری مرگبار تب خوكی آفریقایی و كاهش جمعیت خوك ها بود.

چین معمولا دانه های سویا را برای آسیاب كردن به منظور تولید خوراك دام وارد میكند كه محصول جانبی آن روغن سویاست. تقاضای كمتر برای خوراك دام، موجب كاهش تولید این روغن شد و قیمت های آنرا یك پنجم در بازار دالیان بالا برد. روغن پالم و كلزا در بازار بورس كالای ژنگ ژو هم حدودا یك پنجم افزایش قیمت داشتند.

انتظار می رود چین در سال آینده میزان بیشتر دانه سویا وارد كند برای اینكه پرورش خوك ها را بیشتر می كند و در نتیجه تولید روغن سویا افزایش پیدا كرده و قیمت روغن های خوراكی را پایین خواهد برد.

قیمت پنبه در ژنگ ژو كه در سال ۲۰۱۹ به سبب كاهش تقاضا برای پوشاك در بحبوحه جنگ تجاری آمریكا و چین كاهش شایان توجهی پیدا كرد هم می تواند از بهبود روابط تجاری دو كشور سود ببرد.

انرژی

چین در سال ۲۰۱۹ موقعیت خودرا بعنوان بزرگترین مصرف كننده نفت در جهان تحكیم كرد اما قراردادهای آتی در بازار بورس انرژی بین المللی شانگهای هنوز آن طور كه باید و شاید نفوذ چندانی در قیمت گذاری پیدا نكرده اند و معاملات بر پایه شاخص وست تگزاس اینترمدیت امسال یك سوم و بر پایه نفت برنت یك پنجم رشد كردند.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود قیمتهای نفت در سال ۲۰۲۰ به سبب عرضه بالا به خصوص از طرف آمریكا كه محدودیت عرضه توسط اوپك را جبران می كند، در بازه محدودی بمانند.

منبع:

1398/10/13
12:07:19
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: تولید , ساخت , قرارداد , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است