پشتیبانی از طرح های توسعه صنعت سی ان جی جهت جایگزینی بنزین

پشتیبانی از طرح های توسعه صنعت سی ان جی جهت جایگزینی بنزین

آوا مسكن: كارفرمایان صنعت سی. ان. جی تاكیدكردند كه امروز جمهوری اسلامی ایران بعنوان كشور خودكفا در تامین حامل های انرژی و صادركننده بنزین و گاز طبیعی و گاز مایع بعنوان قدرت برتر و بلامنازع در منطقه تبدیل و در تراز انرژی نیز حرف اول در منطقه را بیان می كند.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، كارفرمایان صنعت سی. ان. جی اطلاعیه ای در پشتیبانی از طرح های توسعه این صنعت جهت جایگزینی بنزین ارائه كرد كه متن آن به شرح زیر است:
عرصه انرژی كشور بعد از اجرای طرح های مهم تاریخی در وزارت نفت امروز سربلند از جلوگیری وابستگی و حقارت و عقب ماندگی های تامین و توزیع حامل های انرژی به مرز خودكفایی و استقلال در تولیدات داخلی رسیده است. در پرتو رویكرد مقام عظمای ولایت رهبر معظم انقلاب و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در حوزه انرژی، امروزه صنعتCNG و صنایع وابسته با بهره گیری از سرمایه انسانی خلاق، اندیشمندان و متخصصان متعهد، به مرحله شكوفایی و رشد توسعه صنعت سی ان جی ورود پیدا كرده است.
با اجرای درست "سه طرح ملی و استراتژیك صنعت سی ان جی" كه شامل:
۱. طرح هوشمندسازی ۲۵۰۰ جایگاه سی ان جی (طبق مصوبه ۲۵/۱۲/۹۷ هیات وزیران)
۲. طرح پرداخت كارت اعتباری سوخت گاز (طبق مصوبه مرجع ملی صنعت CNG كشور)
۳. طرح پرداخت "۶۵۰۰ میلیارد تومان" كمك بلاعوض جهت گاز سوز نمودن یك میلیون و 464 هزار خودروی تاكسی – حمل و نقل عمومی ( طبق مصوبه شورای اقتصاد در آذر ماه ۹۸) در این راستا شاهد عظمت و پویایی این فرآورده عام المنفعه (با جایگزینی و عدم واردات بنزین، اصلاح الگوی مصرف انرژی، بهینه سازی مصرف سوخت در كشور ) در مقابل جهانیان هستیم.
از آنجائیكه میهن عزیزمان ایران در بخش مخزن سازی دارای ۵ كارخانه با ظرفیت سالیانه مجموع یك میلیون عدد و در حوزه كمپرسور سازی دارای ۴ كارخانه با ظرفیت بیشتر از ۳۰۰ عدد سالیانه است و در صنعت خودروسازی توان تولید بیشتر از ۵۰۰ هزار خودروی دوگانه سوز در سال را دارا می باشد كه اجرای این سه طرح ملی، موجبات" امنیت اقتصادی و توسعه پایدار" این صنعت را به دنبال خواهد داشت.
با عنایت به توان افزایش ظرفیت های تولیدی در پنج حلقه اصلی زنجیره صنعت سی ان جی در بخش های مختلف و رشد و توسعه شركت های دانش بنیان و افزایش سرعت دستیابی به فن آوری های پیشرفته در طرح هوشمندسازی كه با استانداردهای نوین جهانی (اینترنت اشیاء IOT) و متناسب با پاسخگویی به نیاز صنعت سی ان جی طراحی و تدوین شده است، با توجه به خداوند متعال، امروزه جمهوری اسلامی ایران بعنوان كشور خودكفا در تامین حامل های انرژی و صادركننده بنزین و گاز طبیعی و گاز مایع بعنوان قدرت برتر و بلامنازع در منطقه تبدیل و در تراز انرژی نیز حرف اول در منطقه را بیان می كند.
با عنایت به قابلیت ها، مزیت ها و خاصیت های فراوان صنعت سی ان جی، به این باور معتقدیم كه شكوفایی این صنعت، الهام بخش سایر بخش ها خصوصاً حوزه اقتصاد و صنعت خواهد بود و با عنایت به اشتغال زایی بیشتر از ۱۲۰ هزار نفر در این عرصه و صرفه جویی ۲۰ میلیون لیتر بنزین كه با اجرای طرح های مذكور و افزایش ۵۰ درصدی به بیشتر از ۳۰ میلیون لیتر صرفه جویی بنزین در روز خواهد رسید، كه نماد "اقتدار در ایران و رونق تولید ملی " در دوره بحران اقتصادی و تحریم های شدید ایران است، موجبات بالندگی و شكوفایی مردم عزیزمان خواهد بود.
درانتها با سپاس ویژه از مقام معظم رهبری كه با صبوری و خویشتنداری و رهنمودهای عالمانه و منویات و فرامین بموقع خود، از تشدید و توسعه بحران انرژی جلوگیری نمودند و از سویی با عنایت به اجرای درست و منضبط طرح سهمیه بندی بنزین توسط كاركنان و مدیران خادم وزارت نفت خصوصاً وزیر محترم نفت آقای مهندس نامدار زنگنه و مدیران و فعالان صنعت CNG جهت گسترش طرح های این صنعت بعنوان حوزه راهبردی و حساس كه همت و تلاش گسترده نمودند، تقدیر و تشكر نموده و خدا را شاكریم كه این صنعت مجدداً جایگاه اصلی خودرا پیدا می كند و بی شك صنعت سی ان جی با برخورداری و حمایت رهبری، دولت و بخش خصوصی، قابلیت پاسخگویی به نیازهای مردم عزیزمان را برآورده می سازد.
پس در این راستا فعالان، دست اندركاران و كارفرمایان حوزه صنعت CNG بر خود لازم می دانند از حمایت ها و اقدامات مجدانه و منطبق با اصول كارشناسی وزارت نفت جهت تسریع و اجرای طرح های توسعه صنعت CNG كه موجبات نجات ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی دوگانه سوز (به ویژه تاكسی ها و حمل و نقل عمومی) را فراهم آورده و گره گشای ۲۵۰۰ جایگاه سوخت گیری گاز و همین طور دعاگویی ۱۲۰ هزار نفر كاركنان و شاغلان مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت شده است را برحسب اخلاق حرفه ای و مسئولیت اجتماعی مشترك، سپاسگزاری كند. امید است كه شاهد توفیق الهی و بركات بی شمار احیاء و توسعه صنعت CNG در اقصی نقاط كشور عزیزمان باشیم.
منبع:

1398/09/17
14:17:05
5.0 / 5
4168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است