در گزارش آوا مسكن تشریح شد

افزایش كرایه حمل كالا فعلا نداریم

افزایش كرایه حمل كالا فعلا نداریم

به گزارش آوا مسكن مدیركل حمل كالای سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای اظهار داشت: فعلا نرخ پایه تن كیلومتر تغییر نكرده و مبنای محاسبه كرایه حمل كالا برای كامیون های بین شهری، همان ۱۴۰ تومان است.


غلامحسین دغاغله، مدیركل حمل كالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره اثرگذاری اصلاح نرخ حامل های انرژی بر قیمت تمام شده حمل كالا اظهار داشت: در یك سال قبل نرخ كرایه حمل كالا بر مبنای تن كیلومتر بود كه در آن همه عوامل ثابت و متغیر در كرایه حمل كالا محاسبه می شود. وی ادامه داد: فعلا قرار نیست افزایش كرایه حمل كالا برای كامیون های بین شهری را داشته باشیم. چون كه قیمت گازوئیل تغییر نكرده است. با این وجود شركت های حمل و نقل و راننده معتقدند از انجا كه با افزایش قیمت بنزین، نرخ قطعات یدكی و... افزایش می یابد، نرخ كرایه حمل ناوگان گازوئیلی هم باید افزایش یابد. كمیته تن كیلومتر در سازمان راهداری در صورتیكه احتیاج به تغییر قیمت پایه محاسبه كرایه حمل كالا باشد، تشكیل خواهد شد تا بر مبنای فرمول هایی كه طراحی نموده ایم، نرخ پایه تن كیلومتر را اعلام نماید اما در حاضر این نرخ فعلا همان ۱۴۰ تومان است. به قول دغاغله، نرخ پایه تن كیلومتر به این مفهوم است نرخ حمل یك تن كالا در هر كیلومتر ۱۴۰ تومان محاسبه می شود. نرخ مذكور ۳۰ درصد كمتر از قیمتی است كه در كمیته تن كیلومتر با حضور نمایندگان تشكل های صنفی رانندگان و شركت های حمل و نقل جاده ای مورد توافق قرار گرفت چون بر مبنای دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا نرخ پایه تن كیلومتر با عنایت به معیشت مردم تعیین شود.

مدیركل حمل كالای سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای اظهار داشت: فعلا نرخ پایه تن كیلومتر تغییر نكرده و مبنای محاسبه كرایه حمل كالا برای كامیون های بین شهری، همان ۱۴۰ تومان است.

1398/08/26
14:14:15
5.0 / 5
4470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است