طلسم ساخت جنجالی ترین خط لوله دنیا شكسته شد

طلسم ساخت جنجالی ترین خط لوله دنیا شكسته شد

به گزارش آوا مسكن دانمارك بالاخره به شركت انرژی دولتی گازپروم روسیه اجازه داد خط لوله جنجالی صادرات گاز را از مسیر آبهای این كشور راه اندازی كند.به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، موافقت دانمارك آخرین مانع رگولاتوری بزرگ را برای گازپروم به منظور تكمیل خط لوله نورد استریم ۲ به طول ۱۲۳۰ كیلومتر از كف دریای بالتیك از روسیه تا آلمان رفع كرد.

تصمیم دانمارك كنگره آمریكا را تحت فشار بیشتری قرا می دهد تا سریعا لایحه تحریمها را به منظور متوقف كردن این پروژه قبل از تكمیل شدن آن، تصویب كند. واشنگتن به علت نگرانی نسبت به افزایش وابستگی اروپا به انرژی روسیه، با این پروژه مخالفت كرده است و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا به آلمان سفارش كرده به جای گاز روسیه، واردات گاز طبیعی مایع آمریكا را افزایش دهد.

اما آژانس انرژی دانمارك در اطلاعیه ای اعلام نمود با مسیر ۱۴۷ كیلومتری خط لوله نورد استریم ۲ كه به گازپروم متعلق می باشد، موافقت كرده است. این آژانس از آوریل سال ۲۰۱۷ پیشنهادهای گوناگونی از جانب گازپروم را بررسی نموده بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مسافرت به بوداپست، از تصمیم دانمارك استقبال كرد و به خبرنگاران اظهار داشت: این كشور اسكاندیناوی خویش را بعنوان یك شریك بین المللی مسئول نشان داد كه از منافع و حاكمیت خود و همینطور منافع شركایش در اروپا حمایت می كند.

نورداستریم ۲ می تواند سالانه ۵۵ میلیارد متر مكعب گاز طبیعی به آلمان برساند و واردات این كشور از روسیه را دو برابر نماید.

گازپروم انتظار دارد ساخت این پروژه كه ۷۰ درصد آن تكمیل شده است تا چند ماه آینده به پایان برسد.

روسیه از نظر تاریخی گاز طبیعی خویش را از مسیر اوكراین صادر كرده كه هم اكنون از هزینه های ترانزیت گاز روسیه سالانه دو تا سه میلیارد دلار درآمد دارد. اما مسكو در بحبوحه تیرگی روابط با اوكراین، درصدد دور زدن خاك این كشور و صادرات از راه خطوط لوله ای است كه در بستر دریا راه اندازی شده اند.

آمریكا كوشیده مانع تكمیل این پروژه شود و نمایندگان سنا و مجلس آمریكا لوایح جداگانه ای را برای تحریم شركتهای مشاركت كننده در ساخت نورد استریم ۲ تهیه كرده اند.

این لوایح باید یكی شده و از جانب نمایندگان مجلس و سنا به تصویب برسد و سپس با امضای ترامپ، به قانون تبدیل خواهد شد.

كمیته امور خارجی سنا در ژوییه لایحه ای را برای تحریم كشتیهایی كه به راه اندازی خطوط لوله نورد استریم ۲ كمك می كنند، تصویب كرده بود. تد كروز، سناتوری كه لایحه تحریمها را ارائه كرده بود در سپتامبر اظهار كرده بود این تدابیر موثر هستند چونكه تنها چند شركت در دنیا هستند كه از فناوری راه اندازی خطوط لوله در بستر دریا برخوردار می باشند. لایحه كروز هنوز جهت بررسی به سنا نرفته است در حالیكه هنوز لایحه مجلس در نشست كمیته بررسی نشده است. اعضای كنگره آمریكا همچنان امیدوارند این لایحه تصویب شود اما كروز اظهار كرده كه زمان برای متوقف كردن نورد استریم ۲ به سرعت سپری می شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، مقامات اوكراین هفته گذشته به كنگره رفتند تا برای قانون تحریم پیشنهادی لابی كنند.
1398/08/10
14:05:47
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: احداث , ساخت , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است