رئیس كل بانك مركزی:

رشد اقتصادی بخش غیرنفتی مثبت شد

رشد اقتصادی بخش غیرنفتی مثبت شد

به گزارش آوا مسكن رئیس كل بانك مركزی با اشاره به رشد ۰.۴ درصدی بخش غیرنفتی اقتصاد از توافق بانك ها برای پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش های پیشران كشور در نیمه دوم سال اطلاع داد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در یاداشت اینستاگرامی خود با اشاره به اینكه در سه ماه نخست سال جاری، بخش غیر نفتی كه بخش مولد اقتصاد است، حدود ۰.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است، نوشت: هر چند این رشد كمتر از توان بالقوه است ولی با عنایت به رشد منفی سه فصل پیش از آن و در كنار شروع كاهش تورم، امیدوار كننده است.
وی ادامه داد: این مهم در سایه بازگشت آرامش و ثبات نسبی بازار ارز و تخیله اثرات شوك های خارجی ناشی از تحریم و فشار حداكثری، تحقق یافته است.
رئیس كل بانك مركزی با اشاره به اینكه برای تقویت این رشد در فصول آینده و رونق بخش های مولد، نظام بانكی خودش را متعهد به كمك در تامین نیازهای نقدینگی بنگاه ها می داند، خاطرنشان كرد: در این خصوص در جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزرای بخشی تولید و برخی مدیران عامل بانك ها، توافق شد كه بانكهای كشور برای نیمه باقیمانده سال، در حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بخش های پیشران اختصاص دهند.
همتی تصریح كرد: فعالان اقتصادی و مردم مطمئن باشند كه اولویت اصلی كشور، احیای تولید و اشتغال است، ازاین رو نظام بانكی، به رغم دشواری های ناشی از تحریم های بی سابقه، مانند سابق و با تمام توان خود در كنار آنها و در خدمت رشد و تعالی كشور خواهد بود.1398/06/28
20:36:32
5.0 / 5
4048
تگهای خبر: اثر , تقویت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است