تا دو ماه آینده محقق می شود

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریك هرمزگان

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریك هرمزگان

به گزارش آوا مسكن وزیر نیرو اظهار داشت: ظرف دو ماه آینده عملیات اجرایی نیروگاه 1400 مگاواتی سیریك استان هرمزگان با استفاده از وام 1.2 میلیارد یورویی دولت روسیه آغاز خواهد شد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان در حاشیه دیدار با سرگی استورچاك، معاون وزیر دارایی فدراسیون روسیه، با اشاره به پروژه ساخت نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریك استان هرمزگان با استفاده از وام ۱.۲ میلیارد یورویی دولت روسیه، اظهار داشت: این وام به سبب طولانی شدن تشریفات عملیاتی آن نیازمند یك الحاقیه برای تمدید مدت قرارداد بوده كه این مهم امروز میان وزارت دارایی روسیه و وزارت اقتصاد و امور دارایی ایران به امضا رسید.
رئیس ایرانی كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی و تجاری ایران و روسیه اشاره كرد: برمبنای توافق امروز انتظار می رود ظرف دو ماه آینده تجهیز كارگاه نیروگاه سیریك شروع شده و این پروژه مسیر اجرایی خودرا طی نماید.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، وی افزود: قبل از این همین طور قرارداد تجاری توسعه یكی از نیروگاه های برق آبی ایران به همراه بازتوانی یكی از نیروگاهی حرارتی كشورمان با طرف روس به امضا رسیده بود كه برمبنای اعلام امروز مسئولان وزارت دارایی روسیه هیچگونه مشكلی برای تامین ۶۵۰ تا ۷۰۰ میلیون یورو منابع این طرح ها به صورت وام وجود ندارد.
وزیر نیرو افزود: همین طور پروژه برقی سازی راه آهن گرمسار- اینچه برون نیز با استفاده از وام دولت روسیه اجرا می گردد كه برمبنای نشست امروز مسئولان وزارت راه و شهرسازی ایران و وزارت دارایی روسیه امیدواریم این پروژه امسال اجرایی شود.
منبع:

1398/06/24
20:34:25
5.0 / 5
4628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است