در سال جاری

هفتمین عرضه اولیه فرابورسی در راه می باشد

هفتمین عرضه اولیه فرابورسی در راه می باشد

آوا مسكن: فردا (13 شهریورماه) 100 میلیون سهم جنرال مكانیك معادل 10 درصد از سهام آن برای اولین بار به روش ثبت سفارش روی تابلو معاملات بازار دوم فرابورس می رود تا بدین ترتیب هفتمین عرضه اولیه فرابورس از شروع سال جاری در كمتر از شش ماه رقم بخورد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، فردا مقرر است ۱۰ درصد از سهام شركت جنرال مكانیك در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه شود. تعداد كل سهام این شركت یك میلیارد سهم است و دامنه قیمت هر سهم در ثبت سفارش ۷۸۵ تا ۷۹۰ تومان اعلام شده است.
در نشست خبری كه در فرابورس ایران به مناسبت عرضه اولیه این شركت برگزار شد، فواد خیر - مدیرعامل جنرال مكانیك - با اشاره به سوابق تاسیس این شركت در حال عرضه، اظهار داشت: هم اكنون ۴۸.۹ درصد سهام شركت جنرال مكانیك با ۱۲۰۰ نیروی انسانی به بنیاد مستضعفان و حدود ۵۱ درصد از آن به شركت پایا سامان پارس متعلق می باشد.
فواد خیر ضمن اشاره به توسعه فعالیت های این شركت در سال های بعد از انقلاب، اظهار داشت: ما بعد از انقلاب، فعالیت هایمان را در زمینه ابنیه صنعتی آغاز كردیم و برخی پروژه های این مجموعه در زمینه تونل سازی شامل تونل زنجان-تهران و تونل البرز در منطقه سه آزادراه تهران - شمال بعنوان بزرگترین تونل خاورمیانه شمرده می شود.
وی با اشاره به اینكه این شركت در پروژه های عمرانی و ساختمانی مختلفی حضور داشته است، اظهار نمود: همچون شاخص ترین پروژه های شركت در قبل از انقلاب می توان به ساختمان روزنامه اطلاعات در میدان امام خمینی، ساختمان اجلاس صدا و سیما، ساختمان تهران كلینیك، ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد اشاره نمود.
مدیرعامل جنرال مكانیك با بیان این شركت در زمینه تونل سازی سرآمد است، اشاره كرد: جنرال مكانیك در پروژه های راه سازی، پل سازی و حفاری تونل در سراسر كشور نقش مهمی ایفا كرده است.
همین طور بگفته وی، طی ۲۵ سال اخیر دامنه فعالیت های این شركت به پروژه های برون مرزی كشیده شده و توانسته در دو كشور امارات متحده عربی و پاكستان پروژه های عمرانی و ساختمانی مختلفی را به سرانجام برساند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره نحوه عرضه دلار دریافتی شركت از جانب های بین المللی در سامانه نیما و نیز تاثیر تحریم ها بر فعالیت های شركت اظهار داشت: ما موظف نیستیم ارز را در سامانه نیما عرضه نماییم، اما این كار را انجام می دهیم. در عین حال نمی توانیم بگوییم تحریم ها تاثیری بر كارمان نگذاشته است، اما برای تمام موانع ناشی از آن راهكاری پیدا می شود.
فواد خیر درباره علت افزایش رشد مطالبات شركت نیز اظهار داشت: ما ملزم به رعایت استانداردهای حسابداری و تاثیر نرخ ارز در صورت های مالی مان هستیم. در سال قبل شاهد تغییرات شدید نرخ ارز بودیم، بنا بر این مطالبات ما نیز دو برابر شد. بااینكه میزان مطالبات تغییری نداشته اما با افزایش مبلغ آن مواجه شدیم.
وی درباره تسهیلات بانكی كه این شركت از بانك ها دریافت كرده است، اظهار داشت: شركت جنرال مكانیك تا كنون تسهیلات عمده ای دریافت نكرده است. تنها ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات بانكی با نرخ ۱۸ درصد دریافت كرده كه برای تسویه های عملیاتی انجام می شود.
منبع:

1398/06/12
18:54:46
5.0 / 5
4159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است