یك تازه وارد، فضای بورس را متحول كرد

یك تازه وارد، فضای بورس را متحول كرد

آوا مسكن: امروز در بورس و فرابورس ایران مجموعا ۳۷۶ سهم با افزایش قیمت و ۱۶۰ سهم با كاهش قیمت مواجه گشتند. ورود یك جدیدالورود بورسی فضای كلی بازار را تا حدودی متفاوت كرده بود.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۹۴۹ واحد رشد كرد و به رقم ۲۶۲ هزار و ۹۴۲ واحدی رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با ۱۱۴۵ واحد رشد مواجه گردید و در تراز ۷۰ هزار و ۴۶۵ واحدی ایستاد.
امروز ۲۰ درصد از شركت غلتك سازان عرضه اولیه شد و حداكثر سهمیه هر كد حقیقی و حقوقی در این عرضه ۲۰۰ سهم بود. این سهم به روش ثبت سفارش ارائه شد و كف قیمت آن ۸۰۰ و سقف قیمت ۱۴۰ تومان بود و در نهایت این سهم در قیمت ۸۴۰ تومان كشف قیمت شد.
شاخص آزاد شناور امروز با ۲۴۹۴ واحد رشد مواجه گردید و به رقم ۲۹۹ هزار و ۸۳۳ رسید و شاخص بازار اول هم با ۱۵۷۵ واحد افزایش تا رقم ۱۹۱ هزار و ۵۹۳ واحدی بالا رفت. شاخص بازار دوم با ۳۲۵۷ افزایش تا رقم ۵۳۲ هزار و ۵۲۱ واحدی بالا رفت.
مخابرات ایران، پالایش نفت اصفهان، شركت ارتباطات سیار و بانك اقتصاد نوین چهار نمادی بودند كه بیشترین تاثیر روی شاخصهای بازار داشتند به هر كدام به ترتیب ۲۹۰، ۲۲۸، ۱۸۷ و ۱۵۴ واحد این شاخص ها را رشد دادند.
در طرف مقابل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، معدنی و صنعتی گل گهر، توسعه معادن و فلزات و پتروشیمی كار هر كدام به ترتیب ۵۶، ۴۸، ۴۶ و ۴۱ واحد تاثیری روی كاهشی روی شاخصهای بازار داشتند.
امروز گروه خودرو و ساخت قطعات باز هم بیشترین ارزش معاملات به خود اختصاص داد؛ به صورتی كه با داد و ستد ۴۸۰ میلیون سهم به ارزش ۱۲۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسید.
در گروه محصولات شیمیایی هم ۱۰۶ میلیون سهم به ارزش حدود ۹۰ میلیارد تومان معامله شد. بعد از این گروه ها بانك ها، فرآورده های نفتی و فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را از آن خود كردند.
تعداد نمادهای مثبت در بورس به ۲۴۷ و تعداد نمادهای منفی به ۹۲ رسید. در فرابورس هم تعداد نمادهای مثبت به ۱۲۹ و تعداد نمادهای منفی به ۶۸ نماد رسید.
ارزش كل معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۱۳۵ میلیارد تومان و حجم معاملات به رقم ۳.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.
آیفكس هم با ۲۴ واحد افزایش رقم ۳۵۳۴ را تجربه نمود و ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۱۰۲۹ میلیارد تومان دست یافت. همینطور حجم معاملات ۱.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.
منبع:

1398/05/28
20:34:41
5.0 / 5
4180
تگهای خبر: توسعه , ساخت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است