یك مقام مسئول اعلام كرد:

جابجایی ۵۲ هزار زائر در ۳۳ روز

جابجایی ۵۲ هزار زائر در ۳۳ روز

به گزارش آوا مسكن قائم مقام هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، از انتقال ۵۲ هزار زائر بیت الله الحرام در ۳۳ روز و با استفاده از ۲۰۹ پرواز اطلاع داد.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، كاپیتان حسن قاسمی امروز چهارشنبه ۲ مرداد ۹۸ در حاشیه تعویض موتور ایرباس ۳۰۰-۶۰۰ ایران ایر كه برای پروازهای حج در حال آماده سازی است، اظهار داشت: تمامی هواپیماهای هما كه برای پروازهای بین المللی استفاده می شد، برای پروازهای حج منتقل شده و پروازهای بین المللی دیگر این شركت را نیز، سه شركت داخلی و یك شركت تركیه ای انجام می دهد؛ اما بعد از اتمام عملیات حج پروازهای خارجی را ایران ایر ادامه خواهد داد.
وی افزود: تابحال ۵۲ هزار حاجی را با هواپیماهای هما با ۲۰۹ جابجا شدند و روند انتقال حجاج خیلی خوب بوده است امیدواریم طبق برنامه تا ۱۴ مرداد انتقال حجاج به همین شكل ادامه یابد.
قائم مقام هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) اضافه كرد: میزان تاخیرات پروازی عملیات حج تمتع امسال بی سابقه بود و به صورت متوسط تنها ۷ دقیقه تاخیر پروازی داشته ایم كه مقداری از تاخیرها به خاطر ادای نمازجماعت مغرب بوده و بعد از نماز، پرواز انجام شده و امیدواریم متوسط تاخیرهای حج تا ۱۴ مرداد كمتر شود.
وی با تاكید بر اینكه انتقال ۵۵۶ هزار زائر بیت الله الحرام در ۳۳ روز صرفاً با هواپیماهای هما باوركردنی نبوده، اظهار داشت: این اتفاق با كمك معاونت مهندسی و تعمیرات ایران ایر انجام شد كه نمونه آن، تعویض موتور هواپیمای ایرباس ۳۰۰-۶۰۰ ایران ایر در عرض یك روز بوده كه سه روز قبل خلبانان هما متوجه شدند، موتور هواپیما احتیاج به مانیتورینگ دارد؛ ازاین رو باوجود اینكه به این هواپیما نیاز داشتیم، از ساعت ۴ بامداد امروز عملیات تعویض موتور شماره یك این هواپیما شروع شده و تا آخر امشب به اتمام خواهد رسید؛ به نحوی كه هواپیمای مذكور از بامداد فردا(۳ مرداد ۹۸) در مدار قرار می گیرد.
كاپیتان قاسمی تصریح كرد: یكی دیگر از اقدامات مناسب معاونت مهندسی و تعمیرات ایران ایر در طول عملیات حج تمتع امسال، تعمیر یكی از ایرباس هایی بود كه در فرودگاه ساری با تیر چراغ برق برخورد كرد و در كمتر از شش ساعت، كل تعمیرات و بازسازی هواپیما و وارد شدن آن به مدار عملیاتی انجام شد.
وی تصریح كرد: سازمان هواپیمایی عربستان به صورت كلی در جریان حج امسال مناسب عمل كرد و مشكلی از نظر پذیرش هواپیماهای هما در فرودگاه های جده و مدینه نداشتیم.
قائم مقام ایران ایر در پاسخ به پرسشی در مورد اقدامات جدید هما در زمینه توسعه ناوگان نیز، اظهار داشت: برای خرید و اجاره ناوگان جدید برنامه داریم.

1398/05/04
14:02:48
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: توسعه , خرید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است