در معاملات بازار سهام

باز هم تقاضا بر عرضه پیشی گرفت

باز هم تقاضا بر عرضه پیشی گرفت

آوا مسكن: در بازار سهم ایران باز هم تقاضا بر عرضه پیشی گرفت و در خیلی از نمادها شاهد صف های خرید بودیم. گروه های سیمانی، فلزی، بانكی و شیمیایی همچون گروه های پرمعامله امروز بودند.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، در این روزها اخبار مربوط به موضوعات كلان اقتصادی و همین طور مقدار صادرات نفت ایران و ورود و خروج ارز از كشور نقش مهمی در تصمیمات سرمایه گذاران بورسی بازی می كند. این موضوعات نقش قابل توجهی در فراز و فرود فاكتورهای بازار سهم و تصمیم سهامداران برای عرضه یا تقاضا دارد.
بر خلاف روز گذشته امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۲۶۰ واحد رشد كرد و به رقم ۲۱۷ هزار و ۵۷۴ واحدی رسید. همین طور شاخص كل هم وزن با ۱۲۵۴ واحد رشد عدد ۴۹ هزار و ۶۹۵ را تجربه نمود.
شاخص آزاد شناور نیز با ۴۰ هزار و ۱۹۵ واحد افزایش تا عدد ۲۴۵ هزار و ۲۷۵ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۲۴۳۶ و ۶۳۲۲ واحد رشد كردند.
امروز نمادهایی در گروه مخابرات، فلزی، معدنی و بعضی از نمادهای بانكی و دارویی بیشترین تأثیر را روی نوسانات فاكتورهای بازار سهام داشتند بطوریكه معاملات سهام شركت ارتباطات سیار ایران ۱۷۹ واحد تأثیر مثبت روی فاكتورهای بازار سرمایه داشت.
همین طور ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و گروه مپنا هر كدام به ترتیب ۱۶۷، ۱۴۳ و ۱۳۴ واحد تأثیر افزاینده روی فاكتورهای بازار داشتند. اما بانك اقتصاد نوین، گروه صنعتی بارز و توسعه معدنی و صنعتی صبانور هر كدام به ترتیب ۴۴، ۲۳ و ۱۶ واحد تأثیر كاهشی بر فاكتورهای بازار داشتند.
همچون گروه هایی كه افزایش قیمت را تجربه كردند استخراج كانه های فلزی و همین طور گروه فلزات اساسی بود. در گروه كانه های فلزی حدود ۱۳۰ میلیون سهم به ارزش تقریبی ۶۶ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
همین طور در گروه فلزات اساسی شاهد حجم معاملات ۱۵۶ میلیون سهم و اوراق مالی بودیم و ارزش معاملات این گروه به حدود ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.
دارویی ها نیز امروز با افزایش قیمت مواجه گشتند و در بعضی از سهم ها صف خرید را شاهد بودند. ارزش معاملات این گروه نسبت به روزهای گذشته مقداری تقویت شد و حجم معاملات شان به حدود ۸۴ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
دیگر گروهی كه ارزش معاملات قابل توجهی را تجربه نمود بانكی ها بودند بطوریكه حجم معاملات این گروه ۹۲۱ میلیون سهم و اوراق مالی و ارزش آن به ۸۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید.
خودرویی ها نیز افزایش قیمت را تجربه كردند و بیشتر آنها از یك تا ۳.۵ درصد در قیمت پایانی افزایش یافتند. حجم معاملات این گروه به ۳۹۲ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
سیمانی هایی كه روز گذشته قسمتی از بازار را در دست گرفتند امروز نیز به افزایش قیمت ادامه دادند و تقاضا نسبت به عرضه در این گروه همچنان با رشد همراه بود بطوریكه در بعضی از سهم ها صف خرید مشاهده می شد.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱، ۰۱۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن به ۳.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی دست پیدا كرد. همین طور تعداد معاملات این بازار ۲۸۳ هزار و ۸۰۳ نوبت را تجربه نمود.
آیفكس نیز با رشد ۴۴ واحدی مواجه گردید و عدد ۲۷۱۵.۸۱ را تجربه نمود. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۵۲۶ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار تا عدد ۹۶۶ میلیون سهم و اوراق مالی بالا رفت.
منبع:

1398/03/05
14:12:49
5.0 / 5
4296
تگهای خبر: تقویت , توسعه , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است