پارینه ۵۱ میلیون مسافر هوایی در كشور جابجا شدند

پارینه ۵۱ میلیون مسافر هوایی در كشور جابجا شدند

آوا مسكن: سال قبل بیشتر از ۵۱ میلیون مسافر با انجام بیشتر از ۴۲۷ هزار نشست و برخاست در فرودگاه های كشور جابه جا شدند.به گزارش آوا مسكن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، آمار انتشار یافته توسط گروه آمار هوانوردی و فرودگاهی شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نشان داده است كه در سال ۹۷، مجموعاً ۴۲۷ هزار و ۸۰۳ نشست و برخاست در فرودگاه های این شركت و ۵ فرودگاه اختصاصی كشور انجام شده و ۵۱ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۸۱۳ مسافر و ۵۱۵ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۱۱۱ كیلوگرم بار با این پروازها جابه جا شده اند. این آمار نسبت به سال قبل از آن به ترتیب ۱۴، ۱۶ و ۱۴ درصد كاهش نشان داده است.
در سال ۹۷، رتبه نخست فرودگاه های كشور از نظر میزان نشست و برخاست هواپیما و جابجایی مسافر متعلق به فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران بوده است كه با ۱۲۶ هزار و ۳۰ نشست و برخاست، ۱۴ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۱۰۷ مسافر را جابجا كرده است. رتبه های دوم و سوم باز متعلق به فرودگاه های مشهد و امام خمینی (ره) است كه هركدام به ترتیب ۶۰ هزار و ۳۳۵ و ۴۷ هزار و ۴۴۶ نشست و برخاست و جابه جایی ۸ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۶۴۶ و ۷ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۳۳۸ مسافر را در كارنامه خود ثبت كرده اند.
در سال ۹۷ مجموعاً از ۵۵ فرودگاه كشور پرواز انجام شده است و پایین ترین میزان پرواز متعلق به فرودگاه سمنان با ۴ پرواز و جابه جایی ۱۹۸ نفر مسافر بوده است.
در سال ۹۷، مجموعاً ۳۵۷ هزار و ۴۱۱ نشست و برخاست برای پروازهای داخلی در فرودگاه های تحت مالكیت شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و فرودگاه های اختصاصی كشور به ثبت رسیده است و ۴۱ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۴۲۹ مسافر و ۳۱۵ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۷۹۱ كیلوگرم بار توسط این پروازها جابه جا شده اند.
از آنجا كه فرودگاه مهرآباد تهران تنها مختص به پروازهای داخلی است، این فرودگاه با آماری كه بالاتر ذكر شد، در رتبه نخست برقراری پروازهای داخلی كشور ایستاده است.
رتبه دوم پروازهای داخلی متعلق به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد با ۴۹ هزار و ۷۲۸ نشست وبرخاست و جابه جایی ۷ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۸۳۷ مسافر بوده است. فرودگاه شهید دستغیب شیراز باز با انجام ۲۷ هزار و ۶۲۱ نشست و برخاست و جابه جایی ۲ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۲۶۳ مسافر داخلی، در رتبه سوم فرودگاه های پرتردد كشور برای پروازهای داخلی در سال ۱۳۹۷ ایستاده است.
در سال ۱۳۹۷ در فرودگاه های تحت مالكیت شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و ۵ فرودگاه اختصاصی كشور، مجموعاً ۷۰ هزار و ۳۹۲ نشست و برخاست بین المللی شامل ۵۷ هزار و ۲۸۵ پرواز خارجی، ۱۱ هزار و ۸۵۵ پرواز عتبات عالیات و هزار و ۲۵۲ پرواز انجام شده است و در مجموع ۱۰ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۳۸۴ مسافر و ۱۹۹ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۳۲۰ كیلوگرم بار توسط این پروازها جابه جا شده اند.
از آنجا كه فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران تنها مختص پروازهای خارجی است، این فرودگاه با ۴۶ هزار و ۶۲۱ نشست و برخاست و جابه جایی ۷ میلیون و ۲۵۱ هزار و ۸۲۶ مسافر، در صدر لیست فرودگاه های پرتردد بین المللی كشور ایستاده است.
رتبه دوم این لیست متعلق به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد با ۱۰ هزار و ۶۰۷ نشست و برخاست و جابه جایی یك میلیون و ۵۷۱ هزار و ۸۰۹ مسافر و رتبه سوم متعلق به فرودگاه شهید دستغیب شیراز با ۳ هزار و ۷۰۲ نشست و برخاست و جابه جایی ۴۴۴ هزار و ۵۰ نفر مسافر است.
در سال ۱۳۹۷ از فرودگاه های امام خمینی، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، لارستان، كیش، قشم، اهواز، بندرعباس، ارومیه، كرمان، ساری، آبادان، چابهار، یزد، گرگان، همدان، بیرجند، كرمانشاه، زاهدان، رشت، زنجان، بوشهر، اردبیل و عسلویه پرواز بین المللی انجام شده است.


منبع:

1398/02/12
12:15:09
5.0 / 5
4328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است